03.09.2017, 10:49 | czytano: 3391

Jesienne Pożegnanie Lata

zdj. Tomasz Szlaga
NOWY TARG. Na Rynku rozpoczęły się rozgrywki siatkowej piłki plażowej o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W turnieju bierze udział ok. 20 drużyn.
Jako pierwsze mecz rozpoczęły tandemy: Urlich - Bogacka i Strąk - Pieniążek.
- Witamy w ten piękny letni, deszczowy dzień. Zapraszamy na Rynek - mówił do nielicznej (miejmy nadzieję - na razie) publiczności dyrektor MOK. - Na płycie Rynku rozsypano 62 tony piachu. Teren do rozgrywek został przygotowany dzięki pomocy wolontariuszy - dodaje pomysłodawca dzisiejszej imprezy Bolesław Bara.

W południe odbędzie się oficjalne otwarcie festynu "Pożegnanie Lata". Deszcz nieco zmienił program festynu. Zrezygnowano z pokazy deskorolkarzy ze względu na ich bezpieczeństwo (płyta Rynku jest mokra i śliska). Narodowe Czytanie rozpocznie się o 12.00 w kawiarence Lolly Polly. Godzinę później zaprezentują się podopieczni Studia Piosenki Septyma.

- O godzinie 14.oo minut ciszy uczcimy 75. rocznicę zagłady nowotarskich Żydów. Potem dalszy ciąg zabawy w ramach Festynu rzecz Fundacji "Szczęśliwe Jutro" - dodaje Bolesław Bara.

s/
zobacz także
komentarze
Naczelny03.09.2017, 18:49
Panie Bolesławie, czemu nie było pana na obchodach 75 -lecia pod kinem?
Fan piachu03.09.2017, 17:09
po zawodach proponuje piach przetransportować nad Dunajec będzie wykorzystany pod plażę, boisko a mieszkańcy skorzystają na koniec lata
Zobacz pełną wersję podhale24.pl