07.09.2017, 10:53 | czytano: 1028

Wskaż gdzie jest barszcz Sosnowskiego

Zakład Gospodarki Komunalnej w gminie Łapsze Niżne apeluje do mieszkańców o zgłaszanie nowo zlokalizowanych siedlisk barszczu Sosnowskiego.
Treść komunikatu przesłanego do redakcji przez ZGKM gminy Łapsze Niżne z prośbą o opublikowanie:
Na terenie gminy Łapsze Niżne realizowane jest „Zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie” pn. „Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Łapsze Niżne w 2017 roku”. Wykonywane zabiegi likwidacji barszczu Sosnowskiego przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, poprzez zahamowanie procesów prowadzących do zatracenia różnorodności biologicznej. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną inwazyjną, która z uwagi na trwałość nasion oraz szybkość rozprzestrzeniania się powoduje degradację środowiska przyrodniczego. Gmina Łapsze Niżne już po raz trzeci korzysta z dotacji udzielanej przez WFOŚiGW w Krakowie, w celu zwalczania inwazyjnej rośliny. Zabiegi prowadzone są 3-etapowo, obejmując w tym roku tereny o powierzchni 7,395 ha.

Prosimy mieszkańców gminy Łapsze Niżne o zgłaszanie nowo zlokalizowanych siedlisk barszczu w celu jego likwidacji w kolejnych latach".

oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl