16.09.2017, 19:12 | czytano: 1664

Sztafeta rowerowa służb mundurowych przez Podhale

Grupa Mundur na rowerze to nieformalna grupa, do której należą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Łączy ich nie tylko chęć zapewnienia bezpieczeństwa, czy niesienia pomocy, ale także pasja. W tym przypadku jazda na rowerze.
W związku z tym powstał pomysł przeprowadzenia rajdu, który łączy w sobie propagowanie zdrowego stylu życia ze zbiórką pieniędzy na leczenie jednego z naszych kolegów -Marcina, który zmaga się z nowotworem zwanym mięsakiem.
22 września 2017 r. w Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskiem rusza sztafeta zorganizowana przez grupę Mundur na rowerze. Trasa sztafety prowadzić będzie przez 70 polskich miast, a jej długość osiągnie ponad 4000 km. Rajd zakończy się 20 października w Białymstoku. W chwili obecnej swój udział zadeklarowało 150 funkcjonariuszy z całego kraju, a liczba ta wciąż rośnie.

30 września w Krakowie rozpoczmie się odcinek sztafety, który prowadzi przez Nowy Targ, Zakopane, a kończy w Żywcu. Przekazanie pałeczki sztafetowej odbędzie się w Nowym Targu i Zakopanem.

Rajd ten objęty jest honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezesa Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Z pomocą tego ostatniego został otwarty rachunek bankowy na który można wpłacać środki na wsparcie leczenia Marcina.

oprac. r/ materiały prasowe
komentarze
.17.09.2017, 08:11
@Kolarz Wstydzić ty się powinieneś, że taki z ciebie sportowiec ale na żadnej liście startowej wielkich Turów kolarskich cię nie było!
uczestnik16.09.2017, 23:58
No i po co to było panie @kolarz?
Poczułeś się lepiej jak dałeś ten komentarz?
Wzrosło samozadowolenie?
Co Ty wiesz o kondycji uczestników rajdu?
Fajnie jest jak się dowali komuś kto chce zrobić coś dobrego?
Spokojnej nocy życzę.
Kolarz16.09.2017, 21:37
No i po co żeby sobie wstydu narobić ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl