18.09.2017, 20:23 | czytano: 1111

II Charytatywny Bieg "Biegniemy z Nadzieją" (zdjęcia)

W Zakopanem odbył się II Charytatywny Bieg „Biegniemy z Nadzieją”. Celem imprezy było propagowanie ruchu hospicyjnego, działalności stowarzyszenia oraz zbiórka pieniędzy na potrzeby związane z działalnością hospicjum.
Na starcie zorganizowanych przez Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zawodów stanęło 163 zawodników w różnym wieku. Wszyscy uczestnicy biegu przebiegli trasę o długości 5 kilometrów w pięknych przygotowanych specjalnie na tą okazję koszulkach, a na mecie otrzymali pamiątkowe medale i słodki poczęstunek.
Organizatorzy biegu: Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem serdecznie dziękują następującym darczyńcom: Polskie Koleje Linowe, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Gmina Poronin
„Nosalowy Dwór”, „SOLO” Mirosław Gąsiorowski, „Tatry” Wojciech Muniak, Euromedal, Sport Timing, Cukiernia Samanta, Agencja Reklamowo – Poligraficzna Zacharko, Berdax, Gmina Kościelisko za wsparcie finansowe i pomoc organizacyjną.

Dzięki uczestnikom zawodów i darczyńcom udało się zebrać na potrzeby hospicjum ponad 8,5 tysiąca złotych. Patronat Honorowy nad biegiem objęli Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl