20.09.2017, 09:09 | czytano: 1582

70 milionów złotych dla małopolskich przedsiębiorców

Od 15 września przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje na doszkalanie pracowników w ramach projektu „Małopolskie Bony Rozwojowe”, realizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego SA.
Dofinansowanie o wartości od ok. 5 tys. do prawie 100 tys. złotych można otrzymać na szkolenia, studia podyplomowe, e-learning, doradztwo, mentoring, egzaminy. Do rozdysponowania jest 70 milionów złotych. Dotacja będzie przyznawana w formie bonów rozwojowych. Przedsiębiorcy sami decydują, na co chcą przeznaczyć bon, z jakich usług rozwojowych zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych, prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości chcą skorzystać.
Formalności związane z otrzymaniem dotacji są proste. Złożenie wniosku i rozliczenie odbywa się za pośrednictwem strony www.mbon.pl. Cały proces – od zamówienia bonów do decyzji – trwa maksymalnie 10 dni roboczych.

O dofinansowanie mogą starać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Małopolski. Preferowane są przedsiębiorstwa wysokiego wzrostu, zatrudniające osoby w wieku 50+ oraz pracowników o niskich kwalifikacjach. Wkład własny wynosi od 20 do 50% kwoty dofinansowania.

Z programu w ciągu najbliższych trzech lat może skorzystać ponad 13,5 tys. pracowników z prawie 3,5 tys. małopolskich firm.

Źródło: MARR, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl