24.09.2017, 13:58 | czytano: 1342

3. Orawskie Rodzinnne Spotkanie Rekreacyjne (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina
Na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej zorganizowana została trzecia edycja Orawskiego Rodzinnego Spotkania Rekreacyjnego. Imprezę poprowadził dziennikarz Irek Bieleninik.
W południe wystartowały - rajd rowerowy i spacer nordic walking. W rajdach i spacerze mimo warunków pogodowych wzięło udział 160 uczestników zarówno dzieci jak i dorosłych. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs rysunkowy z atrakcyjnymi nagrodami w 3 kategoriach wiekowych. Tematem pracy była „Orawa Rekreacyjnie” – wpłynęło do organizatorów 157 prac wykonanych w różnych technikach z całej Orawy.
Bardzo dużą popularnością cieszyły się pokazy Strongmenów, którzy rozegrali przeróżne pokazy siły oraz zawody dla najmłodszych i dorosłych z cennymi nagrodami. Pokaz wykonali również niedźwiedzie Orawy w siłowaniu na rękę oraz opowiedzieli, jak podejść do tej dyscypliny sportowej. Na scenie zaprezentowali się również maltańczycy, którzy pokazali, jak udzielić pierwszej pomocy. Kolejną atrakcja był również Perfekt Skill Academy, chłopaki pomimo pogody zorganizowali sprytnie testy sprawnościowe dla najmłodszych piłkarzy.

Podczas spotkania została również ogłoszona akcja charytatywna „Łamiemy Bariery” na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wylicytowano fanty przekazane przez polskich skoczków narciarskich oraz piłkarzy Legii Warszawa oraz hokeistów z Podhala.

- Wszystkie te atrakcje zobaczycie na stronie internetowej www.orawa-rodzinnie.pl oraz na facebooku. Stowarzyszenie GDZIE DWÓCH ALBO TRZECH dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu oraz wolontariuszom, straży pożarnej i maltańczykom oraz mediom lokalnym. Nasza inicjatywa to zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość, mniej znieczulenia więcej radości poprzez rekreacje i sport. Człowiek jest najważniejszy - to nasze motto jesteśmy otwarci na każdą inicjatywę poprawiającą jakość życia ludzkiego. Zapraszamy do dalszej współpracy wszystkich - namawia w imieniu organizatorów Janusz Michalak.

opr.s/ zdj. Andrzej Habina
zobacz także
komentarze
fred24.09.2017, 14:04
Piknie było ale trochę pogoda nie taka ale prowadzący był SUPER.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl