24.09.2017, 22:20 | czytano: 1386

Jazz Camping Kalatówki w tym roku po raz 21.

zdj. Adam Brzoza
Dwudziesta pierwsza edycja festiwalu Jazz Camping Kalatówki odbędzie się w dniach 2-8 października.
Historia Jazz Campingów sięga lat 1959-1960. To właśnie na Kalatówkach gościli najlepsi jazzmani kraju, by móc grać i tworzyć swoją muzykę. Organizatorzy pierwszego Jazz Campingu – Jan Zylber i Jan Borkowski zaprosili m. in. Krzysztofa Komedę, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego, Wojciecha Karolaka i Jana Ptaszyna Wróblewskiego.
W 1997 roku, impreza została reaktywowana i od tego czasu każdej jesieni przez tydzień na Kalatówkach rozbrzmiewają jazzowe rytmy.Jak informuje Dyrektor Hotelu Górskiego na Kalatówkach, Marta Łukaszczyk, „ Inauguracja festiwalu odbędzie się w poniedziałek, 2 października.

Koncerty będą odbywać się każdego dnia o godzinie 20:00 a w sobotę 7 października zapraszamy na koncert finałowy. W czasie Jazz Campingu nie zabraknie też folkloru. We wtorek 3 października wspólnie zagrają jazzmani i góralska kapela. Dla wielu bywalców festiwalu równie ważny jak jazz jest krajobraz, w którym przychodzi im go słuchać. Cała impreza odbywa się w położonym w sercu Tatr hotelu. Teraz mamy piękną jesień, więc spacer na Kalatówki to dodatkowa atrakcja. Zaczęło się rykowisko jeleni, więc i w lesie jest "muzyka". Trzeba jednak pamiętać, że koncerty w hotelu kończą się po zmroku więc warto wziąć ze sobą latarkę i oczywiście dobre buty”.W tym roku na Kalatówkach zagra 40 Muzyków – zarówno doświadczonych artystów sceny jazzowej jak i przedstawicieli młodszego pokolenia oraz debiutanci: na tegorocznej imprezie będzie to grupa wyróżniających się studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wśród Muzyków gościmy m.in. Zbigniewa i Jacka Namysłowskich, Jacka Kochana, Roberta Murakowskiego, Marcina Ślusarczyka, Jerzego Bartza, Tomasza Pruchnickiego oraz słynną wokalistkę jazzową- Agę Zaryan.

Zbigniew Namysłowski, dyrektor artystyczny festiwalu w wywiadzie udzielonym Annie Bernat z PAP stwierdził: "To było moją ideą, aby zawsze uczestniczyli w Campingu młodzi muzycy. Od lat zapraszamy reprezentacje konkretnych szkół muzycznych. W tym roku po raz pierwszy przybędą na Kalatówki studenci Instytutu Jazzu katowickiej Akademii. Te spotkania młodych muzyków ze starszą generacją jazzmanów, wspólne jam session i koncerty są twórcze i ważne dla obu stron".Program festiwalu XXI Jazz Camping Kalatówki 2-8 października 2017
Poniedziałek 2 października
20:00 inauguracyjne jam session- Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY

Wtorek 3 października
20:00 Jam session z góralami - Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY

Środa 4 października
20:00 Jam session - Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY

Czwartek 5 października
20:00 Jam session- Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY

Piątek 6 października
20:00 Jam session na Kalatówkach
WSTĘP WOLNY

Sobota 7 października
20:00 koncert galowy z udziałem wszystkich Muzyków uczestniczących w Festiwalu- Hotel Górski Kalatówki

Bilety do nabycia w recepcji hotelu - 60 zł (www. kalatowki.pl)

Projekt realizowany ze środków Miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury.

mat. prasowy opr.s/ zdj. Adam Brzoza
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl