02.10.2017, 09:34 | czytano: 1015

Nowe godziny otwarcia Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu

Z końcem września oficjalnie zakończył się sezon turystyczny w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Jak podkreślają muzealnicy, był on niezwykle udany tak pod względem liczby zwiedzających jak i finansowym.
Niewątpliwym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę było otwarcie na początku lipca wystawy historyczno-przyrodniczej pt. „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka”. Przeciągnęła ona znaczną jak na warunki Nowego Targu liczbę zwiedzających, którzy oglądali zgromadzone na piętrze ratusza niezwykłe eksponaty z niedźwiedziem z 1904 r. w roli głównej, przyczyniając się do jej niewątpliwego sukcesu. Wystawa będzie czynna do końca października dlatego korzystając z okazji zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazję jej obejrzeć do odwiedzin muzeum.
Wraz z zakończeniem sezonu zmieniły się również godziny otwarcia placówki. Ekspozycje w ratuszu będą czynne od poniedziałku do soboty. Miłośnicy regionu oraz turyści również w niedzielne przedpołudnie będą mogli skorzystać z oferty muzeum, jednak po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym. W okresie od 1 października do 30 kwietnia muzeum będzie otwarte w następujących godzinach:

· poniedziałek 9.00 – 17.00 – bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych

· wtorek 8.00 – 16.00

· środa 8.00 – 16.00

· czwartek 8.00 – 16.00

· piątek 8.00 – 16.00

· sobota 9.00 – 14.00

Nie uległy zmianie natomiast cen biletów wstępu do muzeum, które przypomnijmy wynoszą:
· Normalny - 5 zł

· Ulgowy - 3 zł

· Wystawy czasowe - 3 zł

· Warsztaty edukacyjne - 5 zł

Muzeum zaprasza w okresie jesienno-zimowym do odwiedzin. Dla gości przygotowanych jest szereg ciekawych wydarzeń. Kontynuowany będzie m.in. cykl wykładów w ramach projektu „Klio - ratuszowe debaty o przeszłości”. W daniach 12-13 października muzealnicy zapraszają na Międzynarodową Konferencje Naukową pt. „Archeologia gór. Memoriam prof. Żaki, natomiast w listopadzie otwarta zostanie nowa wystawa czasowa zatytułowana „Historia ludzkich osiągnięć – dyplomy, świadectwa i zaświadczenia”.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl