08.10.2017, 12:24 | czytano: 2458

Modlitwa na tratwach (zdjęcia)

W sobotnie popołudnie na całej polskiej granicy modlono się o pokój dla Polski, Europy i świata. W Pieninach uczestnicy akcji „Różaniec do granic” zebrali się na polsko-słowackiej granicy, w miejscowych kościołach, a także na flisackich tratwach.
We wspólnej modlitwie różańcowej udział wzięli także mieszkańcy Pienin oraz pielgrzymi przybyli z całej Małopolski. Setki modlących się Polaków można było spotkać na granicznych szlakach górskich, m.in. na Palenicy, Szafranówce, Wysokiej. Miejscowe kościoły i kaplice wypełniły się wiernymi, którzy nie mogli wyruszyć w góry.
Na granicznej przystani flisackiej w Szczawnicy w modlitwę włączyli się sąsiedzi zza granicy – Słowacy z Leśnicy. W Sromowcach Niżnych modlono się w amfiteatrze nad Dunajcem oraz w kościele.

Prawie 120 osób popłynęło z flisakami przełomem Dunajca, odmawiając różaniec na tratwach.

Uczestnicy „Różańca do granic” chwalili pomysł wspólnej modlitwy i wyrażali chęć uczestnictwa w podobnej akcji za rok.

Joanna Dziubińska pieniny24
zobacz także
komentarze
misiek z gór10.10.2017, 13:39
do Jola ;
Też popieram Ciebie ,a fałszywe te ludzie ,tylko na pokaz ,a drugiego by w łyżce wody utopił ,pozdrawiam .
Jola08.10.2017, 15:28
Nie jestem przekonana, czy Pan Bóg lubi, gdy tak obnosimy się ze swoją wiarą. Miesięcznice smoleńskie, pokazówki u biznesmena Rydzyka, teraz różańce tyłkiem do granic Polski...Modlić można się w myślach o różnych parach dnia i w różnych sytuacjach. Czyżby w przeszłości Polacy za mało modlili się, bo Polska była 200 lat pod zaborami i przeszła dwie wojny światowe...? Może nieszczerze, obłudnie, co do dziś ma miejsce u wielu polityków....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl