11.10.2017, 10:53 | czytano: 1375

"Bliżej Tatr"

Fot. Marcin Szkodziński
Ponad 150 dzieci ze szkół z powiatu tatrzańskiego oraz terenu Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi wzięło udział w szóstej edycji konkursu "Bliżej Tatr".
Przygotowany konkurs tematycznie nawiązywał do zajęć edukacyjnych organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy. – Dzieci najpierw przyjeżdżają do nas na zajęcia, a potem w ramach podsumowania organizujemy konkursy przyrodnicze – mówi Beata Bańka z TPN.
Tematem zadania konkursowego dla dzieci z klas drugich i trzecich było wymodelowanie z masy zwierzątka tatrzańskiego, o którym słuchały na zajęciach. Klasy czwarte miały zrobić przewodnik po Dolinie Białego, a klasy piąte miały przygotować rebus lub krzyżówkę przyrodniczą dotyczącą Kalatówek. – Chcemy, aby dzieci w ten sposób utrwaliły sobie wiedzę z zajęć o Tatrzańskim Parku Narodowym. W ten sposób staramy się zachęcić je do poszerzania swojej wiedzy poprzez szukanie informacji w internecie i książkach – dodała Beata Bańka.

Komisja konkursowa TPN-u przyznała ex aequo kilka pierwszych miejsc dzieciom, które włożyły najwięcej wysiłku w przygotowanie pracy konkursowej. Nagród rzeczowych i upominków nie zabrakło także dla pozostałych uczestników, w tym dzieci, które otrzymały dyplomy za uczestnictwo.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl