13.10.2017, 17:32 | czytano: 3455

Półwiecze "szóstki" i życzenia od burmistrza (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
W Szkole Podstawowej nr 6 im. Józefa Rajskiego w Nowym odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Jadwigi Królowej, po której uczniowie, nauczyciele, goście uroczystości, w tym potomkowie posła i burmistrza Józefa Rajskiego, którego imię nosi szkoła, udali się do budynku szkoły. Tu powitała wszystkich dyrektor Barbara Sukiennik. Uroczystość rozpoczęły przemówienia. Jubileuszu gratulował szkole burmistrz Grzegorz Watycha w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Rajskiego. Był też prezent dla szkoły - mikroskopy.
Burmistrz, z okazji Dnia Nauczyciela, złożył dziś życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. "Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty podziękowania za trud pracy na rzecz edukacji i wychowania najmłodszych mieszkańców Nowego Targu. Państwa wymagająca praca jest zauważalna i doceniana przez całą społeczność naszego miasta. Życzę Państwu wytrwałości i tak potrzebnej satysfakcji z pracy. Życzę sukcesów edukacyjnych uczniów, realizacji zamierzonych przedsięwzięć, przede wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym".

W drugiej części jubileuszu SP nr 6 odbyły się występy uczniów i absolwentów szkoły. Przed publicznością zaprezentowali się Ali Al-Ani, Julia Jarząbek i Katarzyna Kostańczuk. Na zakończenie goście uroczystości udali się obejrzeć kroniki szkolne w przewiązce i na uroczysty obiad.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl