10.11.2017, 21:33 | czytano: 2696

Trzy tysiące pluszaków przekazano na ręce strażaków (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Przekazaniem maskotek zakończyła się akcja Misie Ratownisie, która prowadzona była podczas IX Memoriału Grzegorza Wesołowskiego. Maskotki zostały oficjalnie przekazane strażakom w JRG w Rabce-Zdrój oraz Nowym Targu, gdzie strażacy dokonają ich podziału i przekażą na rzecz wszystkich jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie powiatu nowotarskiego
- Akcja powstała bardzo spontanicznie, podczas jednej z rozmów z Mateuszem Lichosytem i Kamilem Bodziochem, jak co roku postanowiliśmy przy Memoriale Grzegorza Wesołowskiego przeprowadzić dodatkową akcję pomocową i tak obok zbiórki krwi pojawiła się zbiórka Misi Ratownisi jak ją nazwaliśmy biorąc za wzór akcję Miś Ratownik - tłumaczy jeden z organizatorów turnieju siatkarskiego i samej akcji - Jakub Dyrcz.
- Zbiórkę przeprowadziliśmy na terenie szkół w miejscowościach, gdzie odbywa się turniej, czyli w Piekielniku, Załucznem, Lipnicy Wielkiej oraz Jabłonce. Jednak zainteresowanie dyrekcji okolicznych szkół sprawiło, że rozszerzyliśmy ją na wiele innych miejscowości Podhala i Orawy. Co w konsekwencji przyczyniło się do zebrania około 3 tysięcy pluszowych zabawek - dodaje Kamil Bodzioch.

Akcja spotkała się z gorącym i serdecznym przyjęciem strażaków, komendant powiatowy PSP w Nowym Targu mł. Bryg. Mariusz Łaciak uczestniczył w przekazaniu miśków i serdecznie dziękował organizatorom za przeprowadzenie akcji.

Organizatorzy jak i strażacy mają nadzieję, że miśki nie będą musiały być często używane, jednak gdy już zajdzie taka potrzeba pomogą poszkodowanym dzieciom opanować stres, który towarzyszy wypadkom i innym zdarzeniom losowym, gdzie najmniejsi mogą być poszkodowanymi.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Bożena15.11.2017, 09:48
Najlepszym odreagowaniem na stres jest jak Pan strażak przytuli.
Rysiek11.11.2017, 18:10
Brawo Jakub i pozostali pomysłodawcy i organizatorzy akcji.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl