15.11.2017, 13:26 | czytano: 2498

Znowu wygrali. Grant dla MMKS

zdj. Michał Adamowski
Mieszkańcy województwa małopolskiego wybrali 9 zwycięskich projektów, które otrzymają granty na realizację projektów społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Wśród nich jest projekt zgłoszony przez MMKS Podhale Nowy Targ.
Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.
W naszym województwie klienci Tesco wybrali 9 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostanie m in. projekt „Sport przez cały rok!” Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ. Projekt polega na zakupie sprzętu dla najmłodszych mieszkańców regionu, którzy chcieliby spróbować swoich sił w hokeju na lodzie. - Chcemy wychowywać dzieci poprzez sport i pokazać im świat inny, niż znajda z codziennego życia. Nasi trenerzy zadbają o ich odpowiedni rozwój, kondycję fizyczną i psychiczną. Pozwoli to zbudować w najmłodszych pewność siebie - tłumaczą inicjatorzy pomysłu.

Łącznie na terenie województwa małopolskiego oddano blisko 437 150 głosów, z czego na MMKS 6763.

Klub zdobył grant już w poprzedniej edycji projektu.

- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.
To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

opr.s/
zobacz także
komentarze
kibolka15.11.2017, 14:22
No i git - Mario gratulacje
!15.11.2017, 13:37
Brawo!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl