22.11.2017, 10:32 | czytano: 725

Dołącz do Komitetu Rewitalizacji

Zakopiański urząd miasta zaprasza mieszkańców oraz osoby, które pracują lub działają w Zakopanem do Komitetu Rewitalizacji. Zgłosić można się do końca listopada.
Członkowie Komitetu będą doradzać w kwestiach związanych z realizacją Gminnego Programu Rewitalizacji oraz oceniać podejmowane przez Urząd Miasta działania. Warto podkreślić, że Komitet jest jednym z najważniejszych elementów całego procesu rewitalizacji, który rozpoczyna się w Zakopanem.
- Rewitalizacja to wielka szansa na przemianę zniszczonych i zaniedbanych przestrzeni w mieście, tak by spełniały oczekiwania mieszkańców i im służyły. Podczas konsultacji społecznych, poprzedzających przygotowanie Gminnego Programu Rewitalizacji, skorzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia wielu osób. Teraz, gdy będziemy realizować konkretne projekty, bardzo potrzebna będzie opinia wszystkich, którzy na co dzień korzystają z tych przestrzeni. To oni wiedzą najlepiej, co już teraz dobrze się sprawdza, czego brakuje i co można zmienić. Często to właśnie te drobnostki wpływają na to, że rewitalizowane przestrzenie stają się nie tylko ładne i potrzebne, lecz także wygodne – wyjaśnia Wojciech Stankiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego i Współpracy Europejskiej.

Komitetu Rewitalizacji urząd zaprasza przede wszystkim przedstawicieli mieszkańców obszarów rewitalizacji, osoby prowadzące działalność gospodarczą lub pracujące w Zakopanem oraz członków organizacji pozarządowych, które działają na rewitalizowanym obszarze. W Komitecie będą także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, pomocy społecznej, sektora mieszkaniowego i rynku pracy oraz radni. Chętni powinni złożyć wypełnioną deklarację członkowską na dziennik podawczy w zakopiańskim Urzędzie Miasta lub przesłać ją mailem na adres konsultacje@zakopane.eu. Termin zapisów mija 30 listopada 2017 r.

Szczegółowe informacje na stronie www.zakopane.eu/komitetrewitalizacji.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
MK23.11.2017, 09:52
Według dokumentu określającego skład komitetu nie ma miejsca dla architektów, co według mnie już jest jedną wielką pomyłką. Jak można leczyć zdegradowana przestrzeń bez udziałów osób które ją leczą. To tak jak by zorganizować szczepienie psów na terenie miasta bez udziału weterynarza.

Paranoja i wielka pomyłka.
sami swoi22.11.2017, 22:04
porąbało was za free na sześć lat
jako klakier władzy - obrzydliwe
Zobacz pełną wersję podhale24.pl