03.12.2017, 14:45 | czytano: 866

III Zakopiańskie Mikołajki

ZAKOPANE. W sobotę na placu Niepodległości zorganizowane zostaną "Zakopiańskie Mikołajki", czyli świąteczny kiermasz, koncerty, spektakle uliczne, pokazy cyrkowe, konkursy z nagrodami, spotkanie z Mikołajem oraz uroczysta zapalenie światełek na miejskiej choince.
To już trzecia edycja plenerowej imprezy mikołajkowej dla dzieci, podczas której najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli wspólnie obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny oraz wziąć udział w licznych konkursach. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Audiofeels.
Jak na prawdziwe Mikołajki przystało, będzie także Św. Mikołaj, z którym dzieci będą mogły porozmawiać oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie.

W ramach Zakopiańskich Mikołajek odbędzie się również kiermasz świąteczny, na którym zakopiańskie szkoły stworzą  swoje własne stoiska świąteczne z oryginalnymi stroikami i ozdobami wykonanymi przez uczniów. W tym roku po raz pierwszy zostanie przeprowadzony konkurs na najładniejszą Zakopiańską Szopkę Bożonarodzeniową, którą w drodze głosowania wybierze publiczność.

"Mikołajki to również czas kiedy staramy się nie zapomnieć o Potrzebujących. W tym roku nasze serca będą blisko wychowanków Zakopiańskiego Domu Dziecka. Każdy z nas będzie mógł wesprzeć placówkę, biorąc udział kiermaszu przedmiotów pozyskanych od partnerów wydarzenia, z którego dochód zostanie przekazany na potrzeby Domu Dziecka" - przypominają organizatorzy. Imprezie patronuje burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

Festyn Rodzinny na placu Niepodległości rozpocznie się w sobotę 9 grudnia o godzinie 10.30. W programie: koncert Audiofeels, koncert Pauliny Walkosz, szczudlarze, pokazy cyrkowe „Ale Cyrk” - Teatr Jednej Miny, spektakl „TotoTitoTamto” - Teatr Jednej Miny, spektakl „Pinokio” - Teatr Blaszany Bębenek, spektakl „Kot w Butach” - Teatr Blaszany Bębenek, występ taneczny zespołu ROX, koncert Pauliny Walkosz, przejażdżki na kucykach, konkursy z nagrodami, smaczne niespodzianki i uroczyste odpalenie światełek.
Przez cały czas trwać będzie charytatywny kiermasz.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl