11.12.2017, 18:57 | czytano: 778

Promocja książki o rzemiośle karpackim

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza na promocję publikacji naukowej pt. "Tradycyjne rzemiosło i przemysł wiejski Karpat Polskich - perspektywy badawcze, rekonstrukcje i reinterpretacje.", która odbędzie się 18 grudnia o godz.16:00 w budynku biurowy - sali Akademii Malarstwa na Szkle przy ul. Sądeckiej 6.
Książka została wydana w ramach projektu naukowo-badawczego pt. „Współczesne ślady dawnych rzemiosł – niematerialne dziedzictwo Karpat Polskich” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu Kultura ludowa i tradycyjna. Publikacja zawiera referaty wygłoszone podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej w 2016 r. przez nasze Muzeum. W konferencji wzięli udział pracownicy merytoryczni i naukowcy z muzeów z całej Polski, którzy od lat zajmują się dokumentowaniem i archiwizacją wiedzy dotyczącej tradycyjnych rzemiosł.
Redakcją naukową publikacji pt. Tradycyjne rzemiosło i przemysł wiejski Karpat Polskich – perspektywy badawcze, rekonstrukcje i reinterpretacje zajął się dr hab. Marcin Brocki, Dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za redakcję techniczną i koordynację projektu odpowiedzialna była Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka. Projekt graficzny wykonała Natalia Klęsk. Wydawca: Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju

Treść artykułów została pogrupowana w cztery rozdziały: 1. WOKÓŁ BADAŃ, 2. HISTORIE, 3. PRZYPADKI LOKALNE, 4. MUZEALNE REALIZACJE.

W trakcie promocji odbędzie się również prezentacja filmu dokumentalnego pt: "Czego woda nie weźmie i ogień nie spali ...- rzecz o dawnych rzemieślnikach" zrealizowanego przez nasze Muzeum.

Każdy z uczestników wydarzenia promującego publikację naukową otrzyma darmowy egzemplarz książki.

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl