12.12.2017, 19:51 | czytano: 868

Otwarcie wystawy "Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej”

W Muzeum Podhalańskim i. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu odbył się wernisaż prac laureatów konkursu plastycznego i fotograficznego pn. "Nieznane i zapominane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu", realizowanego w ramach programu edukacyjno-naukowego "Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu".
W uroczystości wzięli udział  Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Władysława Tylka Starosta Nowotarski, którzy przedsięwzięcie to objęli swoim honorowym patronatem.  Po ogłoszeniu wyników przez Leszka Pustówkę przewodniczącego jury, wręczono nagrody i upominki laureatom oraz uczestnikom konkursu. Przewodniczący podkreślił wysoki poziom nadesłanych prac, które można oglądać na wystawie do połowy stycznia 2017 r. w salach reprezentacyjnych ratusza.  
W drugiej części spotkania Robert Kowalski kierownik muzeum i jednocześnie przewodniczący komisji ogłosił wyniki testu historycznego, podsumowującego cykl trzech wykładów historycznych, jaki odbywał się w nowotarskim ratuszu. W teście, który przeprowadzony został w gościnnych murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Targu,  wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Dyplomy, nagrody i upominki zwycięzcom oraz uczestnikom wręczali Burmistrz Miasta i Starosta Nowotarski. 

Program edukacyjno- naukowy realizowany przez Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Polskim Towarzystwem Historycznym, uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego podsumowania i zakończenie zaplanowano w najbliższy czwartek 14 grudnia 2017 r. w nowotarskim ratuszu. (Fot. Katarzyna

I. KONKURS FOTOGRAFICZNY:
I miejsce KAPUŚCIEŃSKA Alicja, II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
II miejsce GUT Czesław, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP-filia Jabłonka
III miejsce GIERAT Katarzyna, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienia:
BANDYK Dominik, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzież w Nowym Targu
BIELAK Milan, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
BRYNCZKA Kacper, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu
DZIEDZIC Mateusz, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
FLORCZAK Michał, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
GRUCHACZ Mateusz, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
JANOWIAK Daniel, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
 JAROSZ Aneta, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzież w Nowym Targu
 KAPUŚCIAK Szymon, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
MLEKODAJ Darek, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
PITOŃ Wojciech , Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
PUŁAWSKI Jakub, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
SMRECZAK Paweł, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
SZAFLARSKA Agnieszka, Zawodowa Szkoła Branżowa, I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych
TOTA Marcin, Zawodowa Szkoła Branżowa, I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych
II. KONKURS PLASTYCZNY:
1. Grupa szkice ołówkiem:
I miejsce ABRAM Natalia, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu
II miejsce SOWA Jan, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
III miejsce KOZUB Karolina, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w N. Targu
Wyróżnienie
 KOZUB Karolina, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
2. Grupa prace plastyczne:
I miejsce CYRWUS Aleksandra, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
II miejsce PIERWOŁA Zuzanna, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
III miejsce MORAWA Anna, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w N. Targu
Wyróżnienie
 KMIN Justyna, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
3. Wyróżnienie specjalne:
 ŁAPSA Kacper, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Targu

III. TEST HISTORYCZNY
1 miejsce: Dąbek Julia II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
2 miejsce: Sroka Justyna II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
3 miejsce: Bartoszko Antoni II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
dalsze miejsca zajęli:
4. Wolska Julita II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
5. Niżnik Paweł Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu
6. Dynda Paulina II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
7. Pietras Katarzyna Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
8. Kudas Aleksandra II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
8. Pierwoła Zuzanna Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Kurańda Karolina Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Landecki Hubert Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. ŁapsaAleksandra Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Łojas Żaneta Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
10. Nawara Klaudia Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
11. Galiniak Anna Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
12. Dembowska Viktoria Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu

mat. prasowy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl