19.12.2017, 15:43 | czytano: 2128

Flisacy na Wigilii Narodów

Mimo iż kolejny sezon turystyczny za nami, flisacy nie próżnują. Jeżdżą po Polsce i rozsławiają Pieniny nawet w najdalszych miejscach w kraju.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu (woj. podlaskie) odbyła się „Wigilia Narodów". Gośćmi honorowymi imprezy była grupa Flisaków Pienińskich. Koncert poprowadził Jan Sienkiewicz – prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich oraz Stanisław Migdał – flisak z wieloletnim stażem.
Panowie zaprezentowali pieśni regionalne, hymn flisaków, jak też znane nam wszystkim kolędy. Były też żarty, opowieści, zagadki z upominkami, a w powietrzu czuć było zapach wypiekanego ciasta, tzw. flisackiej rury, którą piekł Stanisław Chmiel.

Po koncercie burmistrz Goniądza Mariusz Ramotowski wraz z dyrektorem GOK Katarzyną Nowicką i ks. proboszczem Grzegorzem Pigielem złożyli wszystkim przybyłym gościom świąteczne życzenia oraz zaprosili do wspólnego dzielenia się opłatkiem. Podczas „Wigilii Narodów” został również rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”, a uczniowie przedstawili bożonarodzeniowe jasełka.

W czwartek pienińscy flisacy, jak co roku, jadą do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, aby chorym dzieciom przywieść dobrą nowinę i górę prezentów.
 
JD/ źródło: UM Goniądz
zobacz także
komentarze
Mario19.12.2017, 20:39
Chcesz go spotkac Hanka idź do UM ;)
Hanka z gor19.12.2017, 19:32
Ale przystojny ten g?ral w tyle stoi czy ktoś wie??
Zobacz pełną wersję podhale24.pl