30.12.2017, 13:47 | czytano: 4355

Świąteczny koncert charytatywny dla chorego nauczyciela (zdjęcia)

Już po raz drugi w tym roku kameralny, barokowy kościół parafialny pw. św. Marcina w Krempachach gościł artystów przez duże A. Tym razem w szczytnym celu.
W sierpniu odbył się tu koncert z cyklu „Barok na Spiszu”, w którym wystąpili artyści z Włoch. Teraz w okresie świąt Bożego Narodzenia wystąpił zespół pochodzący z Krakowa. Szeroko nagłośniony w mediach koncert zgromadził parafian i przyjezdnych. Kościół pękał w szwach.
Koncert charytatywny przed kościołem wiązanką kolęd rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP. Następnie, już wewnątrz, wystąpili muzycy zespołu Les Deboucheurs. Zespół ten łączy style muzyczne folku francuskiego z jazzem, muzyką żydowską i gipsy oraz muzyką filmową. Wykonał on następujące utwory” La Foule, Chat pitre, En rose, Flambe montalbanaise, Tangaria, Spleen, Autumn leaves, Minor swing, Indifference, Someday my prince will come, Libertango.

Skład zespołu stanowią: Dominik Pietraszek (pochodzący z Krempach) – skrzypce, Jakub Hubicki – akordeon, Szymon Kozikowski - gitara klasyczna, Kacper Baca – kontrabas Każdy wykonany utwór był nagradzany gromkimi brawami.

W dalszej kolejności wystąpili: Schola i chór dziewczęcy założony i prowadzony przez wiele lat przez nauczyciela Józefa Pierzgę, dla którego ten koncert zorganizowano. Józef Pierzga to wieloletni pedagog i nauczyciel w-f oraz muzyki, opiekun wszystkich uzdolnionych dzieci, który wszczepił w wychowanków zamiłowanie do muzyki i sportu na przełomie ostatniego pokolenia. To współtwórca krempaskiego LOK-u. Przed laty z zaangażowaniem walczył o kulturalny rozwój wsi, a dzisiaj osłabiony chorobą walczy o życie.

Dlatego zrodził się pomysł o zorganizowanie koncertu. Sama obecność na koncercie świadczy o tym, że mieszkańcom los pana Józefa leży na sercu, tym bardziej w okresie świątecznym. Jako ostatni z artystów wystąpił młody skrzypek Dawid Pietraszek, który w porywającym stylu wykonał Czardasza Montiego.
Po zakończeniu koncertu przed kościołem wolontariuszki zbierały do puszek wolne datki na potrzeby leczenia pana Józefa. Organizator zapewnił także dla wszystkich zebranych ciepłe napoje i posiłek, które serwowano w remizie.
Organizatorem charytatywnego koncertu była Fundacja Tradycja, założona przez Franciszka Pietraszka w celu kultywowania tradycji Małych Ojczyzn. Wsparcia udzielić można osobiście do puszki lub na konto bankowe : Fundacja TRADYCJA, Krempachy nr rachunku: 75 1090 1838 0000 0001 3563 41 02.

Gospodarzem świątecznego koncertu był ks. proboszcz. Dariusz Ostrowski oraz Walenty Brzyzek – kościelny. Zebranych przywitał i koncert prowadził Józef Lorenc, naświetlenie i nagłośnienie przygotował Michał Krzysztofek, bufet zaopatrzył organizator i bezimienne osoby.

Tekst i zdjęcia F.P.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kalkulator30.12.2017, 16:46
fajna postawa na 28 zdjęciu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl