08.01.2018, 19:44 | czytano: 2369

Nowotarscy policjanci włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Kuby (zdjęcia)

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu
NOWY TAG. W sobotę nowotarscy funkcjonariusze po raz pierwszy wzięli udział w akcji społecznej na rzecz chorego chłopca.
Tegoroczna edycja noworocznego hokejowego meczu charytatywnego Winter Classic podobnie jak w latach ubiegłych rozegrana została na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, celem zebrania jak największych środków pieniężnych na leczenie dziecka. Kubuś ma 4 latka i zmaga się z nieuleczalną chorobą o nazwie miopatia mięśniowa. Organizatorzy oprócz pomocy Kubusiowi chcą przywrócić wśród młodzieży zainteresowanie sportem, która niestety zniknęła za ekranami komputerów i telewizorów. W trakcie trwania imprezy organizatorzy zapewnili szereg atrakcji, przeprowadzono również licytacje sprzętu przekazanego przez darczyńców.
Najmłodsi mieli również możliwość, usiąść za kierownicą radiowozu i quada, aby poczuć się jak prawdziwy policjant. Każde dziecko, które odwiedziło policjantów mogło również na pamiątkę zrobić sobie własne odciski palców. Ponadto otrzymało opaskę odblaskową, malowankę i inne gadżety. Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali również w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” podstawowe zasady bezpieczeństwa, a osobom zainteresowanym udzielali informacji na temat pracy w Policji oraz jak wygląda procedura przyjęcia do służby. Zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się również zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach.

opr.s/ zdj. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl