17.01.2018, 15:54 | czytano: 1188

Orkiestra grała także w gminie Czorsztyn (zdjęcia)

Kwotą 26 483,47 zł zakończył się tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Czorsztyn.
Wolontariusze WOŚP spisali się na medal, nie zawiedli również mieszkańcy oraz goście wypoczywający na feriach, którzy ochoczo wrzucali pieniążki do puszek. Wolontariusze kwestowali w Dębnie, Maniowach, Mizernej, Kluszkowcach, Czorsztynie, Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych, Krośnicy, Hałuszowej oraz w Krościenku nad Dunajcem. 
Nie zabrakło także chętnych uczestniczących w imprezie popołudniowej, zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach, która była wspólną zabawą wolontariuszy, mieszkańców oraz zaproszonych gości. 

Zarejestrowanych było 40 osób, które aktywnie i pracowicie od świtu kwestowały na naszych ulicach. Nie był im straszny mróz, który szczypał w uszy i na ich policzkach malował czerwone rumieńce. Po ciężkiej pracy na wolontariuszy w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach czekała pizza, którą ufundowała Pizzeria Ferajna z Maniów. Po posiłku wszyscy oddali puszki do liczenia, akomisja w składzie: Rafał Jandura, Jadwiga Fudala, Andrzej Fudala, Krystyna Bednarczyk, Barbara Bednarczyk, Lidia Plewa Patrycja Janczak, Ewelina Trybunia, policzyła zebrane datki. 

W tym czasie młodzi wolontariusze udali się na pokaz sztuk walki (Jiu-Jitsu). Wszyscy zebrani oglądali z ciekawością co się dzieje na materacach. Po pokazie można było wygrać 12 wejściówek na sztukę walki Jiu - Jitsu w konkursie. Nagroda została ufundowana przez Pana Artura Szpałka oraz voucher na termy chochołowskie. Walka była zawzięta, każdy świetnie się bawił i miał uśmiech na twarzy. Atmosfera była bardzo napięta co jakiś czas komisja, podawała zwiększający się wynik naszego konta co przynosiło radość zebranym. 

Wreszcie nadszedł czas na podziękowania dla sponsorów oraz gratulację dla wolontariuszy. Obecni darczyńcy otrzymali od ekipy sztabu podziękowania oraz własnoręcznie wykonane serduszka. 

- Ogólny wynik jaki uzyskaliśmy to 26 483,47 zł – informują organizatorzy. - Największą kwotowo puszkę miała Gabriela Babiak, która za pracowitość i aktywność otrzymała serducho ze szkła. Kolejna osoba dostała wejściówki na termy chochołowskie - dziękujemy prezesom za podarowane vouchery. Pozostali wolontariusze dostali dyplomy i mały gadżet, który ekipa sztabu zakupiła z pieniążków od sponsorów. Po tych emocjach zapłonęły ognie na wielkim torcie, który ufundował Zajazd Czorsztyński w Maniowach. Pyszne serducho smakowało wszystkim, żeby było tego panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hubie upiekły ciasto, ciasteczka i torcik dla wszystkich zgromadzonych. Zaskoczenie było bardzo duże, a jeszcze większe pojawiło się na twarzach wszystkich gdy zgasły światła i muzyka zaczęła grać i rozpoczął się pokaz Led Show w wykonaniu PHOENIX POI GROUP. Po zakończeniu pokazu i gromkich brawach jakie otrzymały dziewczyny wszyscy ubrali się w kurtki, szaliki i udali się na światełko do nieba. 
W imieniu Sztabu przy Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach serdecznie podziękowano wszystkim sponsorom, dzięki którym zorganizowano 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję na terenie gminy, jak i poza jej granicami.

Szczególne podziękowania popłynęły do wolontariuszy, bo dzięki ich charytatywnej pracy w słoneczny, ale mroźny dzień udało się zebrać taką kwotę. - Jesteście najlepsi Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy – podkreślała szefowa sztabu Kamila Worwa-Ciapała. - Był to dzień pełen optymistycznych wrażeń i nadziei na następne finały.

Kamila Worwa-Ciapała, oprac. jd/
zobacz także
komentarze
ppp18.01.2018, 12:05
fajna ta dziewczyna w środku na pierwszym zdjęciu ;)
maniowianin18.01.2018, 06:27
brawo Panie Rafale, na Pana zawsze można liczyć
erryk17.01.2018, 17:25
Super ! - dobra robota. Ukłony dla wszystkich wrzucających datki, bo cel szczytny. Brawo dla organizatorów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl