19.01.2018, 21:15 | czytano: 1548

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Chochołowskiego LOT-u

W ostatnim czasie zmagania biegowe na nartach zdobyły coraz większą popularność. Nie każdy jednak może wziąć udział w rywalizacji na profesjonalnie przygotowanej trasie. Okazję do wzięcia udziału w biegowym wyścigu będą mieli Ci, którzy 4 lutego odwiedzą Chochołów. Na najlepszych czekają nagrody od Chochołowskich Term i Puchar Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski”.
Zawody w narciarstwie biegowym to wspólna inicjatywa LOT-u w Chochołowie i Chochołowskich Term. Dla zawodników przygotowano ponad 3 kilometry trasy biegowej o umiarkowanym stopniu trudności z jednym podbiegiem. „To niezwykle malownicza i urozmaicona trasa, na której przede wszystkim liczy się technika.” – mówi Bogusław Gracz, instruktor biegów narciarskich, który na co dzień prowadzi kursy dla początkujących w Chochołowskich Termach. „Trasa doskonale nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biegówkami, ale również doświadczeni biegacze docenią jej walory” - podkreśla Gracz.
Rywalizacja rozpoczyna się o 10:00, a zawodnicy podzieleni zostaną na grupy wiekowe. Każda z grup będzie miała do pokonania inny dystans. Uczestnicy zawodów mogą wypożyczyć narty biegowe z wypożyczalni funkcjonującej na terenie Chochołowskich Term, natomiast posiadacze własnego sprzętu przygotują go do biegu w serwisie działającym w dniu zawodów. Każda osoba dostanie pamiątkowy dyplom uczestnictwa, natomiast zwycięzcy w swoich grupach otrzymają Puchar Prezesa chochołowskiej LOT i nagrody ufundowane przez Chochołowskie Termy.

By wziąć udział w zawodach, należy uiścić opłatę wpisową w kwocie 25 zł poprzez system sprzedaży dostępny na stronie internetowej www.chosklep.pl lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klientów Chochołowskich Term (tel. 781 300 301) oraz w dniu zawodów w biurze organizatorów Pucharu przy wejściu głównym do Term. Wszystkie informacje dotyczące grup wiekowych, dystansów i warunków uczestnictwa wraz z regulaminem znajdują się na stronach Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski” – www.chocholowskilot.eu.

źródło: organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl