21.01.2018, 16:16 | czytano: 6156

Góralskie Targi Ślubne (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. - Głównie nacisk położyliśmy na firmy lokalne, jest dużo folkloru i stylu góralskiego, zarówno w strojach, sukniach ślubnych, jaki wszystkich usługach towarzyszących ślubowi i weselu - mówi Andrzej Gontarz, organizator Góralskich Targów Ślubnych.
To pierwsza tego typu impreza w Zakopanem. W Nosalowym Dworze firma z Katowic przygotowała wydarzenie ściśle związana z Podhalem. - Pojawiły się typowe motywy folklorystyczne i tradycyjne potrawy regionalne. Na scenie odbywały się pokazy regionalnych sukien ślubnych, sześć salonów przygotowało swoje kolekcje, a zespół im. Klimka Bachledy zaprezentował na scenie wesele góralskie. Były pokazy barmańskie i konkursy dla zwiedzających - wymienia organizator.
Wśród wystawców jest Pracownia Artystyczna Anna Maryniarczyk-Kubińska, która przygotowała ręcznie malowane suknie ślubne w klimacie folkowym, Maria Rapacz - suknie ślubne i wizytowe, Lulu Design - wzory folkowe w nowoczesnej formie, Dom Mody Wiktoria - klasyka oraz nowoczesne kroje, Suknie Ślubne Anna Lichosyt - suknie ślubne stylizowane folklorem podhalańskim oraz FOLK DESIGN Aneta Larysa Knap, czyli połączenie codziennego życia ze stylem folkowym.

Zaplanowano także pokaz dawnego jubilerstwa w wykonaniu Sławomira Dereckiego.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pana młoda22.01.2018, 19:29
kubinska skopiowła raz jeden wzór i na min jedzie kilka lat nic nowego bieda ,i marniutkie te targi chociaz obiekt super
Uczestnczka22.01.2018, 08:20
Marne te targ, a i frekwencja uboga. Wstęp 13 zł tylko się pytam za co?
magduska21.01.2018, 19:05
Panny młode piękne,nawet szkrab już się pakuje z wrażenia do ślubu.suknie super,zwłaszcza te bez ornamentów ,jeszcze tylko czy panie wybijają zęby na życzenie i zastępują takimi do uśmiechu .ogólnie pomarzyć zawsze można.Poza tym skąd wziąść pana do ślubu?
Morcin21.01.2018, 18:18
Bodejta bodej
Magda21.01.2018, 16:23
Okropne to wszystko. Wycudowane i totalnie sztuczne i plastikowe...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl