22.01.2018, 10:46 | czytano: 871

Porozmawiajmy o książkach

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza na spotkanie inaugurujące działalność Dyskusyjnego Klubu Książki. Odbędzie się ono 25 stycznia (czwartek) o godz. 17:00 w Sali Regionalnej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Literackie spotkania, rozmowy o książkach, przedsięwzięcia popularyzujące literaturę i czytelnictwo Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu organizuje od lat. - Poczynając od bieżącego roku poszerzamy naszą ofertę kulturalną o nową formułę. Po przeszło pięciu latach starań MBP dołączyła do ogólnopolskiej sieci organizatorów Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK) - informuje MBP.
Główną ideą tej inicjatywy jest stworzenie dla wszystkich lubiących czytać miejsc, gdzie mogliby porozmawiać o przeczytanych książkach, od czasu do czasu spotkać się z autorami, a przy tym, poprzez swą aktywność, propagować czytelnictwo.

Inicjatorem powołania do życia sieci Dyskusyjnych Klubów Książki jest Instytut Książki w Krakowie, który także ponosi koszty ich funkcjonowania finansując zakup przeznaczonych dla Klubów interesujących książek, opłacając spotkania autorskie i inne wydarzenia kulturalne.

Zasadą funkcjonowania DKK są comiesięczne spotkania, na których omawiana jest wybrana wcześniej i przeczytana przez uczestników Klubu książka. Mile widziane będą też recenzje przeczytanych utworów, które za zgodą autorów mogą zostać opublikowane za stronie www nowotarskiej Biblioteki lub Instytutu Książki, a także inne inicjatywy propagujące czytanie. Oferta kierowana jest do wszystkich, którzy lubią czytać i wymieniać poglądy na temat przeczytanych książek, a także do tych, którzy o pożytkach systematycznej lektury chcieliby się dopiero przekonać.

Poza przyjemnością porozmawiania o książkach, poszerzenia czytelniczych zainteresowań uczestnictwo w Klubie będzie okazją do towarzyskich spotkań w miłej atmosferze. Koordynatorem tej akcji w Małopolsce jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, skąd otrzymywać będziemy wybrane przez Klubowiczów lektury.

Źródło: MBP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl