23.01.2018, 09:47 | czytano: 3883

Koncert "Godny cas" z charytatywnym akcentem (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Już po raz piąty w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale”, działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, zorganizował koncert „Godny Cas".
Gospodarze zaprosili do występu Zespół Regionalny „Zbójnicek” z Zębu i „Majeranki” z Chabówki. Godny cas, to okres Świąt Bożego Narodzenia, związany z wieloma tradycjami, wypełniony radością, spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. A radość u górali jest ściśle związana ze śpiewem, tańcem i muzyką, których nie mogło zabraknąć na scenie.
Stało się już tradycją, że organizowana po koncercie zbiórka jest przeznaczona na cel charytatywny. Tym razem „Młode Podhale” — za pośrednictwem Fundacji im. Adama Worwy — postanowiło wesprzeć rodzinę Marzeny Sądelskiej, osiemnastoletniej mieszkanki Maruszyny, uczennicy nowotarskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi, która dwudziestego piątego października ubiegłego roku uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. W stanie zagrożenie życia, z licznymi obrażeniami, trafiła do nowotarskiego szpitala. Po prawie dwóch miesiącach przebywania w śpiączce małymi krokami odzyskuje świadomość. Jednak rozległe uszkodzenia neurologiczne spowodowały, że wymaga ciągłej rehabilitacji. Koszty leczenia zdecydowanie przekraczają możliwości rodziny. A ta pozostaje wdzięczna za każdą udzieloną pomoc. W imieniu organizatorów dziękujemy za obecność i gołębie serca, które pokazali przybyli. To właśnie dzięki nim zebrano sześć tysięcy dwieście złotych.

Honorowy patronat nad koncertem objęli Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz JM Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Paulina Peciak / organizatorzy / zdj. Michał Adamowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl