29.01.2018, 19:13 | czytano: 1294

46. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

W dniach od 8 do 11 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbywał się będzie 46. Góralski Karnawał.
W 2018 roku koniec karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej będzie wyjątkowo huczny i kolorowy. To za sprawą 46. Góralskiego Karnawału. Nie tylko w Domu Ludowym, gdzie odbywa się Góralski Karnawał, ale w całej miejscowości rozlegnie się muzyka regionalna, a także będzie można spotkać kolędników z różnych stron Polski.
Bukowiański karnawał rozpocznie się w czwartek 8 lutego o godzinie 11.00 przejazdem kapel oraz zaproszonych gości. Godzinę później w Domu Ludowym odbędzie się oficjalne otwarcie 46. Góralskiego Karnawału połączone z prezentacją kapel i zespołów regionalnych. O godz. 15.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe grup kolędniczych. Wieczorami zaś na scenie Domu Ludowego zagoszczą zespoły regionalne z Bukowiny Tatrzańskiej, Piwnicznej i Łącka. Od czwartku do soboty od godziny 20.00 będą się prezentować w tańcu najlepsi „zbójnicy” i pary taneczne.

Góralskiemu Karnawałowi jak co roku będzie towarzyszyła wystawa twórczości ludowej, prezentacja prac konkursowych „Kolędnicy” w wykonaniu uczniów Bukowiańskiej Szkoły Ginących Zawodów, Zimowa Krajowa Wystawa Polskich Owczarków Podhalańskich oraz niedzielne zawody strzeleckie o Turoniowy Róg, a także imponujące widowisko jakim są Kumoterki.Źródło: Bukowiańskie Centrum Kultury, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl