01.02.2018, 17:33 | czytano: 2359

XI Mały Bieg Podhalański (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Na trasach biegowych "Śladami Olimpijczyków" w Obidowej odbył się XI Mały Bieg Podhalański im. Św. Jana Pawła II.
Zawody te były jednocześnie III edycją Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS w Biegach Narciarskich - Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych trasa była bardzo dobrze przygotowana i zmrożona. Na stracie zjawiło się 250 zawodników. Najmłodsi, urodzeni w roku 2007 i młodsi startowali na dystansie 1 km. Natomiast chłopcy i dziewczęta urodzeni w roku 2006 i 2005 - na dystansie 2 km. Młodzicy, roczniki 2002, 2003, 2004, startowali na dystansie 3 km. W kategorii open do pokonania był dystans 6 km.
W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (odpowiednik Gimnazjady) najlepsza była szkoła ze Zakopanego - ZSMS, drugie miejsce zdobyła szkoła ZPO Wiśniowa, a na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum z Klikuszowej. W kategorii Igrzyska Dzieci wygrało Kościelisko, drugie miejsce zajęła SP Ciche nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, natomiast na trzeciej pozycji znalazła się szkoła SPMS Zakopane. (Wszystkie wyniki znajdują się w załączniku).

Zawodników dekorowali - Feliks Piwowar - wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, Zofia Faron - sołtys wsi Obidowa, Tadeusz Watycha - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Tomasz Witek - koordynator akcji "Bezpiecznie na nartach", która gościła podczas zawodów w Obidowej.

Organizatorami zawodów byli: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowy SZS Limanowa i Nowy Targ. Współorganizatorzy: Urząd Gminy Nowy Targ, sołectwo Obidowa, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w realizacji zawodów: Ośrodkowi Narciarskiemu „Kotelnica Białczańska”, Firmie REMSPORT oraz firmie Fischer.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nie wierze!!02.02.2018, 09:21
Celebrytka se nie szczelila foty?!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl