07.02.2018, 16:20 | czytano: 1065

VIII Rabczańskie Kolędowanie (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbyło się VIII Rabczańskie Kolędowanie „Hej kolęda, kolęda...”. Na zaproszenie burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło, proboszcza parafii św. Teresy ks. Dariusza Paculi i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanny Lelek, wystąpiło 250 artystów z 11 zespołów.
Zgromadzonych w świątyni, wśród których obecni byli burmistrz Ewa Przybyło i wiceburmistrz Robert Wójciak, powitał ksiądz proboszcz Dariusz Pacula. „Cieszę się, że ta tradycja jest kontynuowana i nabiera rumieńców, bo co roku coraz więcej zespołów i wykonawców chce w ten piękny sposób chwalić Pana Boga” - powiedział, dziękując organizatorom, że wybierają właśnie kościół św. Teresy na tradycyjne kolędowanie.
Koncert prowadził Dawid Biwo. Zespoły biorące udział w VIII Rabczańskim Kolędowaniu wykonały przed zgromadzoną w świątyni publicznością tradycyjne polskie kolędy raz góralskie pastorałki. Samorząd miasta reprezentowali na VIII Rabczańskim Kolędowaniu burmistrz Ewa Przybyło i wiceburmistrz Robert Wójciak, którzy to po występie każdego zespołu wręczali okolicznościowe dyplomy. Na zakończenie burmistrz podziękowała i pogratulowała organizacji koncertu, a publiczność nagrodziła całość gromkimi brawami.

Wystąpili: Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój, zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju, dziecięcy zespół regionalny Majeranki, chór Chochliki, zespół Consonans z SP nr 1 w Rabce-Zdroju, Triolki z Rabki-Zdroju, zespoły regionalne Robcusie i Robcanie, Rabczańska Grupa Kolędnicza, I Gromada Zuchowa Leśne Dudki z SP nr 4 w Zarytem, uczniowie klasy IV SP nr 4 w Zarytem i zespół Prymni.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, zdjęcia Piotr Kuczaj
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl