14.02.2018, 10:42 | czytano: 1472

4. Charytatywny Turniej Hokejowy dla skautów i harcerzy

Wielkimi krokami zbliża się już 4. edycja Charytatywnego Turnieju Hokejowego dla skautów i harcerzy. W tym roku odbędzie się on w dniach 24-25 lutego w Białce Tatrzańskiej.
Do turnieju zgłosiło się: 5 drużyn z Podhalańskiego Hufca ZHP, 2 drużyny ze Słowackiej Organizacji Skautowej (Ruzembork, Trstena, Dolny Kubin) oraz 1 drużyna z Hufca Kraków Śródmieście ZHP. Ranga turnieju z roku na rok jest coraz większa, a w przyszłości - oczywiście przy aprobacie władz harcerskich w Polsce - ma przeobrazić się w oficjalne Mistrzostwa Polski Harcerzy w hokeju na lodzie.
W programie turnieju są m. in. mecze hokeja, mini-konkursy hokejowe dla widowni, konkursy na najlepiej zaprezentowane barwy drużyny i darmowe wejścia na Termy. W trakcie trwania biwaku rozegrane zostaną wspomniane mecze turniejowe, które wyłonią zwycięzcę 4. Harcerskiego Charytatywnego Turnieju Hokejowego. Areną tegorocznych zmagań będzie lodowisko w Białce Tatrzańskiej, a termin turnieju to 24-25 lutego, czyli okres ferii zimowych dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Turnie będzie miał charytatywny charakter. - W tym roku naszą pomocą obejmiemy Marzenę Sądelską z Maruszyny, maturzystkę II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, która 25 października 2017 roku uległa ciężkiemu wypadkowi - zderzenia z samochodem ciężarowym. Po wypadku, w stanie zagrożenie życia, z licznymi obrażeniami, wylądowała na Oddziale Intensywnej Terapii w Nowym Targu. Tam przeszła poważną infekcję, cały czas tocząc walkę o życie. Po prawie dwóch miesiącach przebywania w śpiączce, małymi krokami dzielna nastolatka odzyskuje świadomość, jednak przy tak rozległych uszkodzeniach neurologicznych wymaga ciągłych ćwiczeń i rehabilitacji. Obecnie przebywa w specjalistycznej klinice w Krakowie. Koszty jej leczenia są bardzo duże (od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie), więc każde wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne - informują organizatorzy.

oprac. r/ materiały prasowe
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl