25.02.2018, 13:33 | czytano: 2109

Ferie na łyżwach. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. W ferie nowotarskie dzieci pobierały na lodowisku bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach. Nauka została zorganizowana przez klub MMKS Podhale w partnerstwie z burmistrzem Grzegorzem Watychą.
Organizatorzy połączyli fakt, że Nowy Targ jest miastem hokejowym, więc nauka jazdy na łyżwach od małego jest tak naturalna, jak dla mieszkańców np. Bukowiny Tatrzańskiej nauka jazdy na nartach. Być może dzięki tym lekcjom, wśród tych, którzy stawiali pierwsze kroki na lodzie, ujawnią się kolejne hokejowe talenty.
- To przedsięwzięcie przerosło nasze oczekiwania, bo nie spodziewaliśmy się, że będzie tak ogromne zainteresowanie - przyznaje trener Rafał Sroka, były reprezentant polskiej kadry hokeja na lodzie, olimpijczyk, który uczył dzieci sztuki poruszania się na łyżwach. Na każde zajęcia przychodziło 70-80 dzieci. - To pokazuje, że wśród dzieci jest ogromna potrzeba ruchu. Ruch jest dla nich czymś naturalnym. Co równie ważnych, w tej grupie znaleźli się i tacy, którzy przy odpowiedni prowadzeniu i treningach, mogą osiągnąć reprezentacyjny poziom, czego oczywiście wszystkim gorąco życzę.r/ zdjęcia Michał Adamowski
komentarze
???27.02.2018, 13:44
Bardzo, bardzo fajna akcja!
Wielkie dzięki dla Pana Rafała za wielkie zaangażowanie, worek cierpliwości i codzienny uśmiech dla dzieciaków.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl