25.02.2018, 17:30 | czytano: 2042

II Turniej halowej piłki nożnej drużyn OSP (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina
Już po raz drugi w hali ZSO w Lipnicy Wielkiej rozegrano turniej piłki nożnej drużyn OSP. W tym roku strażacy grali na rzecz powstania Przystani Szczęśliwe Jutro we Wróblówce w gminie Czarny Dunajec.
W turnieju wzięło udział 16 zespołów z jednostek OSP z kilku powiatów. Rozegrano pond 30 meczów. Pierwsze miejsce wywalczyli strażacy z Chochołowa, drugie drużyna z Załucznego, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci z Lipnicy Wielkiej z sołectwa Murowanica. – To największy turniej tego typu w Małopolsce. Dziękuję fundacji Szczęśliwie Jutro, a także wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu rozgrywek. Kolejny raz bardzo licznie zgłosiły się drużyny z regionu – to na pewno ma wpływ na jeszcze lepszą współpracę i integrację środowiska OSP – powiedział dla nas Mateusz Lichosyt, przedstawiciel głównego organizatora, oddziału OSP z Lipnicy Wielkiej-Centrum.
W Przystani Szczęśliwe Jutro powstają dwa domy dziecka z czego jeden to dom dla małoletnich dziewczyn w ciąży. Prace remontowe w "Przystani" idą pełną parą a dzięki turniejowi udało się zebrać 92,5 litra farby!
Więcej na temat tej akcji można znaleźć na stronie www.szczesliwe-jutro.pl.

W trakcie turnieju przeprowadzono także zbiórkę materiałów szkolnych i gier planszowych dla najmłodszych. Ponadto przybyli goście mogli obejrzeć pokazy pierwszej pomocy, wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami oraz zapoznać się z produktami kilku sklepów pożarniczych.

Tegoroczna edycja jest pierwszym wydarzeniem zorganizowanym z okazji obchodów jubileuszu 90-lecia powstania OSP w Lipnicy Wielkiej.

Andrzej Habina
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl