05.03.2018, 15:41 | czytano: 1941

Ferie, ferie i po feriach (zdjęcia)

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej przez dwa tygodnie ferii odbywały się zajęcia dla dzieci.
Było mnóstwo atrakcji i każdy mógł wybrać coś dla siebie a w związku z tym każdego dnia w GOK-u pojawiało się kilkadziesiąt dzieci, które uczestniczyły w licznych zajęciach sportowych , plastycznych, ruchowych, artystycznych. Dzięki wsparciu finansowemu przez sołtysa wsi Łopuszna został wzbogacony o zajęcia z sensoplastyki.
Zajęcia prowadzili zarówno pracownicy GOK-u jak też zaproszeni do tego fachowcy.

Na warsztatach ekologicznych pt: „Cudeńka z siana” dzieci wykonywały zwierzątka przekonując się, że siano jest materiałem plastycznym i można go wykorzystać przy tworzeniu przeróżnych postaci.

W trakcie profesjonalnego występu magika, który do swoich sztuczek angażował młodą i chętną publiczność panowała bardzo wesoła i miła atmosfera a prowadzący miał świetny kontakt z młodą publiką.

Spektakl teatrzyku kukiełkowego o Królowej Śniegu był barwnym widowiskiem przy użyciu pięknych kolorowych lalek. Dodatkową atrakcją towarzyszącą przedstawieniu były zwierzątka robione z nadmuchiwanych baloników dla każdego obecnego na występie dziecka oraz olbrzymia maskotka – kaczuszka z którą dzieci robiły sobie zdjęcia.

Podczas zajęć z sensoplastyki dzieci rozwijały swoje zmysły wykorzystując przygotowane do tego celu różnobarwne materiały: makaron, ryż, mąka, woda.

Środa była skierowana do prawdziwych twardzieli a były to zabawy i konkursy na śniegu. Uczestnicy brali udział w biegu z przeszkodami, rzucaniu śnieżkami na punkty, pisaniu zabarwioną wodą na śniegu, wydeptywanie wzorów na śniegu i na koniec największa zimowa atrakcja czyli jazda na saneczkach.
Zajęcia plastyczne, kulinarne, jujutsu oraz konkursy i zabawy wpisane są w tradycje zimowych ferii w GOK-u , w tym roku także znalazły się w programie.

Wśród atrakcji była także pizza ufundowana przez pizzerię z Nowego Targu.

Program ferii został zrealizowany w całości a spotkania odbywały się sprawnie dzięki zaangażowaniu całej załogi GOK-u i rodziców towarzyszących najmłodszym uczestnikom zabaw.

Źródło: GOK Łopuszna
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl