23.03.2018, 11:54 | czytano: 1208

Kibicuj z kulturą: "Dziadku, tato, wujku - nie przeklinajcie przy mnie"

Dziś o 18.00 w Nowym Targu zostanie rozegrany mecz o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi, pomiędzy TatrySki Podhale, a Comarch Cracovia. Stowarzyszenie Dalej Podhale i Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu apelują do kibiców o kulturalny doping w czasie meczu.
"Ponownie przypominamy o zachowaniu zgodnym z prawem i regulaminem imprezy masowej oraz o odpowiedzialności prawnej i zachęcamy do kulturalnego kibicowania swojej drużynie" - przypomina nowotarska policja. "Pamiętajmy, że na mecze chodzą również rodziny z dziećmi i młodzież, a to właśnie od dorosłych czerpią wzorce do naśladowania. Mecze hokejowe mają charakter imprezy masowej, na której obowiązuje regulamin zawierający warunki uczestnictwa i zasady zachowania się osób na niej obecnych".
Policja ostrzega, że za głośne przeklinanie w miejscu publicznym grozi grzywna nawet do 1500 zł.

Przypominamy, iż dostępne są jeszcze bilety w sprzedaży online w serwisie www.JarmarkPodhalanski.pl. Bilety te pozwalają ominąć kolejkę do kasy i do wejścia gdyż kibice z biletami kupionymi online obsługiwani są osobnym wejściem - bramą nr 4. Sprzedaż trwa do godziny 15:00. Już teraz kup swój bilet.

oprac. r/
komentarze
Kibic z Polski25.03.2018, 09:16
Kibic nie patrz czlowieku na Tychy tylko na Swoje.
czasem w meczach jest roznie i nawet fajnie najgorzej jak sedzia zawala spotkanie i wszyscy w nerwach wtedy odzywa sie minusowa kultura ale uwazam ze to normalne i tylko sie cieszyc ze tak zle nie mam przez caly mecz, mozna oglosic przed meczech na hali w tym temacie i tez moze byc pozytywny, alep policji i straszenie paragrafami WSTYD. a Policja ma kulture ?? chyba kozaka w radiowozie.
magda24.03.2018, 12:32
nareszcie znów sport będzie kojarzony z czymś dobrym i pozytywnym, ponownie po tylu latach.bo kiedyś to całe rodziny na mecze chodziły i była kultura -nawet dwulatki na rączkach rodziców kibicowały.
???24.03.2018, 08:18
@ ks kibic
Nie obchodzi mnie to, co dzieje się w Tychah. Ważne jest dla mnie to co dzieje się w Nowym Targu - moim mieście.
Niestety, ale dzieciaka na mecz nie wezmę, bo uszy puchną.
Bardzo podoba mie się akcja.
Szkoda, że sama akcja nie wyszła od kibiców. Pewnie miałaby inny odbiór.
ks kibic23.03.2018, 13:12
ciekawe czy policja w Tychach też takie apele daje...wystarczy posłuchać relacje z finałów. To u nas doping jest kulturalny.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl