28.03.2018, 17:40 | czytano: 3412

Nagrody „Architekci Małopolski 2017” rozdane. Dwie statuetki dla architektów z Zakopanego

- Jesteśmy zaskoczeni, nie zdarza się to często – mówił arch. Marcin Steindel tuż po tym, jak w jego ręce trafiły aż dwie nagrody za pierwsze i drugie miejsce w plebiscycie. Laureatów wyłoniono spośród 120 prac.
Statuetki w formie betonowych kostek przyznawane są przez architektów zrzeszonych w Małopolskiej Okręgowej Izbie Architektów RP. To najwyższa próba architektonicznej jakości w regionie, bowiem o jej przyznaniu decydują projektanci z całej Małopolski. Tym razem aż dwie statuetki trafiły w ręce architektów z pracowni Karpiel Steindel Architektura z Zakopanego.
Olbrzymie było zaskoczenie, kiedy przedstawiciel biura Marcin Steindel, odbierający w imieniu biura pierwszą nagrodę w kategorii „małe obiekty budowlane” plebiscytu „Architekci Małopolski 2017” poproszony o został o pozostanie. Tuż po tym jak z rąk przewodniczącego rady MOIA Marka Tarko odebrał główną nagrodę za projekt „Domu w Tatrach”, w jego ręce powędrowała nagroda za drugie miejsce w tej samej kategorii. Tym razem jednak za projekt „Domu w Tarnowie”.

- Jesteśmy zaskoczeni, nie zdarza się to często, aby komukolwiek przyznano dwie kolejne nagrody w jednym plebiscycie, w tej samej kategorii. Czujemy się wyjątkowo docenieni przez koleżanki i kolegów architektów, którzy tak licznie oddali głosy na nasze realizacje. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym – powiedział arch. Marcin Steindel.

Wręczenie nagród odbyło się w minioną sobotę podczas dorocznego zjazdu delegatów Małopolskiej Okręgowej Izby architektów RP w Krakowie. Nagrody poprzedzała ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa „Architekci Małopolski”, która odbyła się jesienią 2017 roku (będąca w programie wydarzeń Międzynarodowego Biennale Architektury). Następnie spośród 120 prac zgrupowanych w 6 kategoriach architekci zrzeszeni w MOIA RP dokonali wyboru laureatów.

Zarówno wystawa jaki i plebiscyt podsumowuje i wartościuje dorobek architektów z całego województwa zgromadzony podczas blisko dwóch kadencji izby - ośmiu lat. Z tego względu architekci traktują ją bardzo wyjątkowo.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
dzianisanek29.03.2018, 13:20
jedno im wyszło i wszędzie zachwyt....
niech pokażą wszystkie swoje "cacka"!
a tak na marginesie tam gdzie stoi ten dom miał być wyciąg...
kościelisko-idealne miejsce do budowania wszelakich tworów....!?
Misiek28.03.2018, 18:00
brawa dla nagrodzonych , może w przyszłym roku dostaniecie nagrode za koloseum!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl