01.04.2018, 09:58 | czytano: 1788

Kulturalna Stolica Podhala w kwietniu

grafika Gabriela Wolskiego
Poniżej - propozycje nowotarskiego Miejskiego Ośrodka Kultury na kwiecień.
Rozpoczynamy już 6 kwietnia (piątek) o 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) Festiwalem filmowym Booktrailer Film Festival 2018. To I polska edycja tego Festiwalu (początki we Włoszech sięgają roku 2007), którego organizacji podjęło się II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu. To festiwal krótkich filmów, które w ciekawy, nietuzinkowy sposób przedstawiają jakąś książkę, tym samym zachęcając widza do sięgnięcia po tą właśnie lekturę. Bardzo szczytna idea, bardzo pomysłowe i kreatywne krótkie filmy przygotowywane przez młodzież. Zapraszamy filmowo. Wstęp wolny.
Niezwykle gorąco zapraszamy na tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku w Nowym Targu to bardzo wiele wydarzeń od bezpłatnych wykładów i konsultacji ze specjalistami poprzez akcje społeczne i występy artystyczne dzieci, młodzieży i gwiazd sceny teatralnej i muzycznej. Patronat honorowy nad obchodami objęli: Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego. My szczególnie zapraszamy 9 kwietnia (poniedziałek) w godz. 9.00-13.00 do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37) na koncert "Gwiazdy dla Autyzmu" (Aktorzy Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Kinga Garb, uczniowie ZPSWO w Nowym Targu), happening "Wkręć się w zabawę - baw się z nami" z koncertem BETI & BOBASS oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wstęp wolny – zapisy klas szkolnych tel. 18 266 21 32.

Z kolei 10 kwietnia (wtorek) o godz.19.00 pokaz filmu „Przyjaźń w cieniu Kremla – Gruzja” oraz spotkanie z autorami i bohaterami. Patronat honorowy nad pokazem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Jeden z większych przeglądów artystycznych dla młodzieży w naszym województwie, czyli Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2018" już 11 i 12 kwietnia (środa i czwartek) w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). Ten organizowany, już po raz 31, Festiwal, od lat cieszy się uznaniem wśród młodych ludzi, a także ich rodziców, nauczycieli, instruktorów, opiekunów artystycznych. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Zapraszamy do poznania talentów wokalnych i tanecznych z naszego powiatu. Wstęp wolny.

Na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską zapraszamy 16 kwietnia (poniedziałek) o godz.17.00 również do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37). Znana z telewizyjnego show w telewizji TVN sędzia, opowie o różnych formach przemocy i sposobach jej eliminowania oraz jak budować relacje między rodzicami, a dziećmi. Wstęp wolny.
Z kolei Muzeum Podhalańskie (Ratusz, Rynek 1) zaprasza w dniach 20-22 kwietnia (piątek – niedziela) na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Koniec starego porządku – początek nowej Europy. 1848 – 1918 – 1938 – 1968 w Europie środkowo-wschodniej”. Organizatorzy konferencji mają na celu zainspirować do wymiany poglądów oraz zwiększyć zainteresowanie historią pogranicza i stosunków międzynarodowych zarówno doświadczonych naukowców, którzy zechcieliby podzielić się wynikami swoich najnowszych ustaleń, ale również wśród młodych badaczy - doktorantów i studentów. Wstęp wolny.

Na koniec 23 kwietnia (poniedziałek) w godz.9.00-16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) już 31. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. Festiwal jest prezentacją dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z województwa małopolskiego, pracujących w placówkach oświatowo-wychowawczych, domach kultury, stowarzyszeniach i innych. Festiwal przebiega w dwóch etapach: eliminacji powiatowych i finału. Wiek uczestników nie może przekraczać 16 lat. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl