08.04.2018, 12:38 | czytano: 2254

W poniedziałek dalszy ciąg sprzątania nowotarskich ulic

zdj. Podhale24
NOWY TARG. W Mieście trwa wiosenne sprzątanie dróg.
Urząd Miasta prosi, by "mając na względzie płynność i sprawność wykonywanych prac porządkowych" nie zostawiać samochodów wzdłuż ciągów komunikacyjnych, które ujęte zostały w harmonogramie prac porządkowych.
Na poniedziałek 9 kwietnia planowane jest sprzątanie os. Witosa (drogi główne i wewnętrzne), ul. Podtatrzańska, Plac Evry, Ku Studzionkom, Polana Szaflarska oraz ul. Podhalańska i rejon bloku nr 26.

Pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji będą także zbierać z chodników i dróg miejskich materiał pochodzący ze sprzątania. Materiał zgromadzony przez mieszkańców po godz. 16.00 zostanie zabrany w najbliższym dniu roboczym.

opr.s/
zobacz także
komentarze
mmm09.04.2018, 19:00
Może posprzątali byście to nielegalne wysypisko śmieci na ul. Kopernika, W miejscu gdzie dawniej były rozpadające się szalety, teraz jest pełno śmieci .stare opony,płyty chodnikowe i wiele innych rzeczy .Ddziałka należy do urzędu miasta.
Nowotarżanka09.04.2018, 16:39
Czy jest gdzieś dostępny harmonogram sprzątania ulic?
Pijak09.04.2018, 08:47
Czy chodnik pod wiaduktem na Alejach Tysiąc lecia po prawej stronie idąc w stronę torów kolejowych też będzie sprzątany ?? jest tam pełno szkła po szklanych butelkach bezdomni tam piją i śpią puste butelki rzucają na chodnik czy ktoś tym się zainteresuje ???
MF09.04.2018, 06:28
Dlaczego nikt nie sprawdza jak sprzata samochod KALATA ktory przejechal KOWANCEM co robi radny lapsa ze tego nie widzi?????????
Propozycja08.04.2018, 22:23
Konieczne jest wypracowanie jakichś innych zasad sprzątania ulic, bo wieszanie karteczek jest zupełnie nieskuteczne. Kierowcy czytają apel o nie pozostawianie aut, po czym i tak parkują na cały dzień. Skutkiem tego na ulicach pozostaje syf. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które zostawiły samochody i okazuje się że to czysta złośliwość, takie polskie cebulactwo - skoro im miasto nie sprząta przed domem, to dlaczego np. ja mam mieć lepiej. Inny kierowca, co to pod biurko do pracy musi przyjechać i zawsze na czyjejś bramie parkuje, albo na zakazie, bo 100 metrów dalej auto zostawić na pustym darmowym parkingu to korona z głowy by przecież spadła, zresztą po co innym życie ułatwić, nie odjechał, mimo że wiedział o sprzątaniu ulicy, bo niech sobie niesprawna, z trudem poruszająca się właścicielka domu przed którym parkował zasuwa z łopatą i miotłą. Toż to trzeba być psychopatą. Przykłady można mnożyć, ale rozwiązanie i tak jest w rękach UM. Proponuję czasową zmianę organizacji ruchu, zakaz zatrzymywania i postoju, czasowe wyłączenie z ruchu sprzątanych ulic, albo sprzątanie w nocy. Ludzie rzadko reagują na znaki, ale te można egzekwować za pomocą lawety, za to prośby nie i wtedy 80% ulicy pozostaje pokryta piachem i śmieciami z ponad 6 miesięcy zimy.
da się zauważyć08.04.2018, 18:46
Co to jakiś gang kapturowców, którym jak widać na zdjęciach robota pali się w rekach.
jaga208.04.2018, 17:40
Kto ma sprzątać zawsze ... Plac Evry , komu Biedronka płaci tam zawsze brudno . A ten obok z zabawkami nie lepszy. Klienci rozjeżdzają trawniki , kwietniki rozwalone ale co tam. Bloki tam same bidoki kto by się przejmował
mysz 2708.04.2018, 17:15
Wypadało by firmy wywożące pojemniki plastykowe sprzątały też pod koszami a nie zostawiały pojemników i śmieci które wypadły z koszy co widać na zdjęciach
Zobacz pełną wersję podhale24.pl