12.04.2018, 15:20 | czytano: 2422

Recytowali i śpiewali z sukcesami - nagrody dla nowotarżan w Nowym Sączu

Stanisław Apostoł z Nowego Targu zdobył główną nagrodę wśród dorosłych w eliminacjach rejonowych podczas 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Nowym Sączu. Wygrana dała mu kwalifikację do udziału w eliminacjach wojewódzkich w Krakowie.
Wyróżnienie bez kwalifikacji, w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dostał Jan Omylak z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnicy Wielkiej.
W Turnieju Poezji Śpiewanej, który towarzyszył konkursowi recytatorskiemu, Natalia Sobolak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu zdobyła drugą nagrodę, a Klaudia Budzyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu - trzecią. Obie uzyskały awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia 2018 roku w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Występy oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jan Korwin Kochanowski - aktor, reżyser i scenarzysta, dyrektor artystyczny Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie - przewodniczący; Grzegorz Juras - aktor, pedagog, wykładowca Szkoły Wokalno-Aktorskiej i Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie oraz Aleksander Smaga - muzyk, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

oprac. r/ źródło: MCK Sokół Nowy Sącz
zobacz także
komentarze
Tadeusz Morawa14.04.2018, 12:09
Fajny gość żeby tylko nie był otumaniony przez Ogniowców .Jego ciocia krytycznie wypowiadała się o nich.Mogę przedstawić nagranie na kasecie.
Adam K.12.04.2018, 19:16
Kolega Stanisław Apostoł, to wyjątkowa osobowość. Posiada talent aktorski, bardzo dobrą dykcję. Jego każdy przekaz jest czytelny, trafiający do słuchacza, toteż takie wyróżnienie Jego osoby, zasługuje na uznanie. Gratuluję Panie Staszku tego sukcesu recytatorskiego i życzę dalszych sukcesów na kolejnych eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Trzymam przysłowiowe kciuki.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl