18.04.2018, 15:45 | czytano: 1860

Konferencja naukowa na PPWSZ

Konferencja naukowa pt. “The old meets the news” odbędzie się 20 kwietnia w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.
Konferencja tradycyjnie rozpocznie się wykładem plenarnym. Organizatorzy zapraszają do udziału w niej mieszkańców Nowego Targu, studentów UTW i wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką na cztery wykłady plenarne. Wszystkie, co warte podkreślenia, będą w języku polskim.
Wśród wykładowców będą m.in. dr hab. Mariusza Misztala, kierownika Katedry Historii i Kultury Krajów Angielskiego Obszaru Językowego na UP, autora szeregu publikacji tematycznie związanych m.in. z historią Imperium Brytyjskiego. W "Królowej Wiktorii spojrzenie na małżeństwo," oraz "Literackie fascynacje królowej Wiktorii" zawarł analizę mitów związanych z najsławniejszą kobietą dziewiętnastowiecznej Anglii. Profesor jest zaprzyjaźniony ze społecznością Filologii Angielskiej PPWSZ od początku tzn. 2013 r.

20.04.2018 o godz. 10.00 wygłosi wykład "Królowa Wiktoria - prawda i fikcja." - dr hab. Maria Piotrowska, pełniąca funkcję kierownika Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową na Wydziale Filologicznym UJ, tłumacza, nauczyciela i badacza przekładu, autorki licznych publikacji z dziedziny metodyki i dydaktyki przekładu. Na Filologii Angielskiej PPWSZ Pani doktor hab. prowadzi seminaria ze studentami studiów licencjackich oraz magisterskich.

20.04.2018 o godz. 10.40 wygłosi wykład "Tłumacz na granicy przekładu." - prof. dr hab. Grzegorz Kleparski, od wielu lat związany jest z Uniwersytetem Rzeszowskim, w latach 2005-2014 dyrektora tamtejszego Wydziału Filologicznego, Instytut Filologii Angielskiej. Od 2000 r Redaktora NaczelnegoStudia Anglica Resoviensia. Od 2007 r Redaktora Naczelnego Galicia Studies in Language. Na Filologii Angielskiej PPWSZ Pan profesor prowadzi zajęcia z Gramatyki kontrastywnej. 20.04.2018 o godz. 11.20 wygłosi wykład "Rola modulowanej odległości, specyfika gestykulacji i siła ciszy: wybrane zagadnienia badań nad komunikacją niewerbalną."

Źródło: PPWSZ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
googlowicz19.04.2018, 22:37
Co ich tam tak nagle wszystkich akurat na królową Wiktorię wzięło? Przecież to ani żadna rocznica ani nic. Czyżby nostalgia za dawnym Imperium z 19-tego wieku, o jakim dziś współczesna Wielka Brytania może sobie w czasach obnażającego wszystkie swoje słabości Brexitu tylko pomarzyć? To już innych, bardziej aktualnych i ciekawszych tematów, nie było?
Ciekawie natomiast zapowiada się ostatni wykład na temat komunikacji niewerbalnej prof. Kleparskiego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl