03.05.2018, 13:17 | czytano: 2117

Podhale ma podpisany kontrakt z trenerem. Doświadczony Słowak wyszkoli dzieci i młodzież

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowym Targ podpisał kontrakt z nowym trenerem, koordynatorem do szkolenia dzieci i młodzieży.
Zarząd MMKS-u podpisał kontrakt z Piotrem Bohunicky. Jest on Słowakiem posiadającym licencję trenerską klasy A o 25-letnim doświadczeniu zawodowym. Jako trener zajmował się szkoleniem zawodników NHL, takich sław jak Marian Hossa (Chicago), Tomas Tatar (Detroit), Marian Gaborik (Los Angeles) i innych sław słowackiego i światowego hokeja.
Bohunicky przez wiele lat prowadził słowacką kadrę U20 i U18 zdobywając kilkakrotnie mistrza Słowacji, oraz prowadził kadrę Białorusi U18. Dzisiaj jest wykładowcą na Białorusi w teorii, praktyce jak i w analizach wideo, hokeja na lodzie. W 2006 roku jako pierwszy na Słowacji założył hokejową akademię BP HOCKEY ACADEMY, którą prowadzi z synem Peterem Bohunickim juniorem, szkoląc również zawodników grających w KHL i NHL mając na swojej liście przygotowanych do kariery hokejowej wiele sław światowego hokeja.

Bohunicky jest trenerem, który wprowadza zasady szkolenia nowoczesnego hokeja. Przebywa już w Podhalu od ponad miesiąca czasu. Jako obserwator z trybun analizował pracę naszej młodzieży. Trenerowi została przydzielona grupa Żak Młodszy. Po przeprowadzonych analizach z zarządem klubu trener wszedł na lód do grupy Żak Młodszy, w celu zaprezentowania zajęć praktycznych i teoretycznych. W szkole sportowej nr 11 przeprowadził z dziećmi z klasy 4 hokejowej analizy wideo. Pozostałe w klubie grupy młodzieżowe trener ma nadzorować i wspierać jako trener koordynator, wspomagając naszych klubowych trenerów w praktyce radą i opinią. Nowy szkoleniowiec ma za zadanie wprowadzenie grup młodzieżowych w ligę słowacką i nadzorowanie współpracy sportowej ze Słowakami.

Źródło: materiały prasowe klubu, oprac. r/
zobacz także
komentarze
kibic z daaalaaa05.05.2018, 11:20
Tragedia nic z tego nie wyjdzie cofamy się jak by był taki dobry to by go Słowacy nie puscili.
opiekun04.05.2018, 12:41
bardzo dobry ruch ze strony mmks tak trzymać a będą efekty
Wyrocznia04.05.2018, 00:44
Wiele lat prowadził kadrę Słowacji U20 i U18 i zdobył kilkakrotnie mistrza Słowacji? Ale z kim zdobył, bo przecież nie z kadrą?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl