07.05.2018, 13:28 | czytano: 2646

III Majówka w Sercu Podhala (zdjęcia)

Długi weekend w gminie Szaflary zakończył się wspólną zabawą na III Majówce w Sercu Podhala. Głównym punktem programu była próba pobicia rekordu Polski w lepieniu pierogów na czas w parach.
Po raz kolejny mieszkańcy oraz goście przebywający w gminie Szaflary mieli okazję uczestniczyć w Majówce zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach. Jak co roku program obfitował w wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z gminy Szaflary podczas III Gminnego Przeglądu Piosenki Angielskiej. Każdy z uczestników został nagrodzony drobnym upominkiem zakupiony przez GCKPiT w Szaflarach. Fundatorem nagród dla laureatów Przeglądu była Szkoła Języków Obcych HIGHLAND.
Równolegle z występami dzieci, w sąsiednim namiocie, kucharze i kucharki próbowali pobić rekord Polski w lepieniu pierogów na czas w parach. Niestety, mimo ich wysiłków zaproszony Sędzia Główny Biura Rekordów przyznał, iż nie udało się pobić obecnego rekordu. Uczestnicy mieli jednak się czym pochwalić, bo w przewidzianym czasie, tj. 60 minut, ulepili prawie 3000 przepysznych pierogów z bryndzą. Za swoje wysiłki zostali nagrodzeni upominkami w postaci akcesoriów kuchennych ufundowanych przez Przedsiębiorstwo Handlowe PAKFOL oraz GCKPiT w Szaflarach.

Na scenie zaprezentowali się także wychowankowie GCKPiT w Szaflarach, gitarzyści, soliści, który uczą się pod okiem Piotra Urzędowskiego. Z gościnnym występem zaprezentował się również zespół romski Terne Ćhawe.

Kolejnym punktem w programie był III Turniej Sołecki o Puchar Wójta Gminy Szaflary. Do walki o puchar, a także o główną nagrodę czyli 1000 zł, walczyły trzy sołectwa: Szaflary, Maruszyna i Zaskale. Pięcioosobowe drużyny zmagały się z takimi konkurencjami jak Bieg na trzech nogach, Zbijanie balonów cepami, Dożynkowa kasa, Ale jaja oraz Golf bacowski. Zwycięskim sołectwem okazało się Zaskale. Na drugim miejscu uplasowała się Maruszyna, na trzecim Szaflary. Oprócz nagród pieniężnych, które zasiliły budżety sołectw uczestnicy otrzymali vouchery ufundowane przez sponsorów: Karczmę Zadyma, Spiską Krainę oraz Gorący Potok.

Doskonałą rozrywkę dla bawiących się na Majówce zapewnił Góralski Kabaret Truteń, którego członkowie byli również konferansjerami tegorocznej Majówki, następnie dla zebranych zagrał zespół Musle. Na zakończenie imprezy zaprezentował się Teatr Tancerzy Ognia z Łodzi. Swoim występem zachwycił zgromadzonych mieszkańców i przybyłych gości. Impreza zakończyła się dyskoteką.

GCKPiT Szaflary, oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z boku08.05.2018, 12:47
ale tłumy walily na Majówke, widac na zdjeciach. Kolejny bubel obecnych władz. Kiedy Radni rozliczą Wójta za targi bożonarodzeniowe, majówke?? Najważniejsze ze zdjecie do Serca Podhala zrobione. Propaganda działa dalej....
Gosc08.05.2018, 06:50
przecież pierogi były gotowane i rozdawane chętnym, sam próbowałem
jolka07.05.2018, 23:18
gdzie pierogi???? co się z nimi stało????
baciok07.05.2018, 14:55
Majówka w Sercu Podhala z atrakcjami dla turystów i mieszkańców. Majówka w Stolicy Podhala - msza i wystawa w ratuszu która się nie odbyła.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl