10.05.2018, 10:57 | czytano: 1071

Festiwal folkloru pod patronatem Pary Prezydenckiej

Fot. Piotr Korczak
Podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem ogłoszona została informacja o Patronacie Honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy nad tym wydarzeniem.
- Bardzo nam zależy, by jak najlepiej uczcić pięćdziesiąty jubileusz największego festiwalu pod Giewontem. Dlatego tak ważne są dla nas przygotowania do tego wydarzenia i szeroka współpraca. Chcemy zaprosić jak największe grono artystów i zespołów, aby docenić wszystkich, którzy do tej pory występowali na Festiwalu i zdobywali nagrody. Już dziś zapraszam w sierpniu na Złote Gody do Zakopanego – powiedział na wstępnie burmistrz Leszek Dorula.
- W tym roku otrzymaliśmy patronat Pary Prezydenckiej nad wydarzeniem, nie tylko pani prezydentowej jak to było do tej pory. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, tym bardziej że otrzymaliśmy je w roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To wyjątkowy patronat i wyjątkowy Festiwal – podkreślała wiceburmistrz Agnieszka Gąsienica-Nowak.

Źródło: materiały prasowe, r/
zobacz także
komentarze
kaka10.05.2018, 12:21
super!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl