13.05.2018, 12:23 | czytano: 1241

Majowe sukcesy Zespołu Regionalnego "Góralsko Brać" z Łopusznej (zdjęcia)

Początek maja okazał się bardzo udany dla członków Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej.
1 maja zespół wziął udział w jubileuszowym XXV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” w Zebrzydowicach. Podczas przeglądu członkowie zespołu zaprezentowali się w trzech kategoriach przeglądu: grup śpiewaczych, grup tanecznych oraz kapel ludowych wystawiając dwa składy muzyki góralskiej. W kategorii grup tanecznych zespół zaprezentował taniec zbójnicki, który tańczyło 16 chłopaków. To właśnie ten taniec jak również żeńska kapela zespołu zdobyły uznanie jury i zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
W dniach od 1 do 3 maja odbywał się także VI Festiwal Dud Polskich w Zbąszyniu. W Festiwalu udział wziął Andrzej Budz z Dębna, który grał na dudach podhalańskich, czyli kozie.

6 maja natomiast w Kościelisku przeprowadzony został XXVI Przednówek w Polanach czyli przegląd śpiewu pasterskiego oraz gry na instrumentach pasterskich. Męska grupa śpiewacza w składzie: Mateusz Buła, Adam Dziadkowiec, Mateusz Kowalczyk, Wojciech Waksmundzki, Przemysław Wach oraz Paweł Hornik wyśpiewała 3 miejsce w kategorii grup śpiewaczych powyżej 18 roku życia w nagrodę otrzymując Brązowy Polaniarski Zbyrcok.

Materiał prasowy zespołu, zdjęcia archiwum zespołu, r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl