28.05.2018, 15:54 | czytano: 1785

76. Ignacjańskie Spotkania ze Sztuką na Górce. Ostatnie? (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Na Górce”, w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką, odbył się koncert z okazji Dnia Matki.
Wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Nowego Targu pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej. Koncert uświetnili soliści oraz Maria Łaś, która recytowała wiersze o tematyce maryjnej.
Ignacjańskie Spotkania ze Sztuką to cykl wydarzeń - koncertów, wystaw i spotkań poetyckich, których inicjatorem i organizatorem jest o. Jacek Hubicki. Majowy koncert był ostatnim z cyklu. Ojciec Hubicki poinformował bowiem, że kończy swoją posługę w zakopiańskim kościele.

Brakować go będzie nie tylko zakopiańskim artystom, ale również motocyklistom, których był nieformalnym kapelanem. Dla wszystkich miłośników dwóch kółek w czasie trwania sezonu organizował spotkania i specjalne msze święte.

pk/zdj. Piotr Korczak
komentarze
_10.09.2018, 21:31
A gdzie przenieśli Ojca Jacka?

Akurat wiem. :o)
Do Krakowa. Moderator.
parafianin i zagorzały zwolennik Ojca Jacka29.05.2018, 14:34
BARDZO JEST TO MOŻLIWE , CO PISZE MOTOCYKLISTA . NAWET W ZAKONIE NIE MA ZGODY . Ojciec Jacek jest świetnym kapłanem , ale widocznie zagraża przełożonemu i to ojciec prowincjał właśnie jego powinien przenieść w inne ustronne miejsce , a nie ojca Jacka .Parafia żyła dosłownie i w przenośni , a teraz pozostanie marazm jak i w innych parafiach . No gdybyśmy my kierowali parafiami , tobyśmy tak zrobili , ale to my mamy niewiele do powiedzenia , a reszta wygląda , jak wygląda , a kościoły pustoszeją . Samo życie .
Motocyklista29.05.2018, 10:52
Zostaje przeniesiony za karę, bo ma inne zdanie niż Ojciec Przeor i nie boi się go wypowiadać. Robi coś pięknego i dlatego trzeba to zniszczyć, bo jak zwykły Ojciec może być bardziej lubiany od Ojca Przeora nie może tak być. Ego Ojca Przeora musi być górą. A ja się pytam Ojca Przeora gdzie Boże miłosierdzie, które duchowny ma głosić, nieść światu i dawać przykład? Ponadto Jezus powiedział urazy chętnie darować, miłować nawet nieprzyjaciół i modlić się za nich, przebaczać nie 7 razy ale 77... Ojcze Przeorze proszę wziąć do ręki Pismo Święte i poprzypominać sobie słowa Jezusa ...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl