04.06.2018, 11:00 | czytano: 1197

Budżet Obywatelski Małopolski - jeszcze tyko dwa dni na składanie projektów

Masz ukończone 16 lat i ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Można to zrobić tylko do 6 czerwca.
Do dyspozycji autorów projektów oddano formularz internetowy dostępny on-line na stronie bo.malopolska.pl. Warto z niego skorzystać, by uniknąć błędów i zdecydowanie zwiększyć szansę zadania na przejście etapu formalno-prawnego. Formularz sprawdza m.in. czy wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione, zlicza kosztorys projektu i sprawdza, czy kwoty nie zostały przekroczone. Zadanie zgłoszone elektronicznie należy wydrukować, podpisać i w formie papierowej wraz z listą poparcia zanieść lub przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z agend placówki.
Tak samo jak w ubiegłym roku mieszkańcy województwa, którzy ukończyli 16 rok życia mogą zgłosić dwa typy zadań – małe i/lub duże. Zadanie małe musi dotyczyć danego powiatu lub miasta Kraków, a jego wartość mieść się w granicach od 50 tys. zł do 100 tys. zł. Do dużych natomiast zaliczone zostaną projekty zaplanowane dla co najmniej 2 powiatów położonych w danym subregionie lub Krakowie, których wartość nie jest niższa niż 100 tys. zł i wyższa niż 400 tys. Aby zgłosić zadanie małe wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia, zadanie duże wymaga aprobaty i podpisu 60-ciu Małopolan. Ważne, by nie przegapić terminu i do 6 czerwca złożyć gotowy projekt.

Najpóźniej 31 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które od 10 września do 5 października swoje głosy oddadzą mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy natomiast ostatniego dnia listopada.

Wszystkie szczegóły dotyczące 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz szczegółowy harmonogram odnaleźć można na stronie www.bo.malopolska.pl

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego jest realizowany od 2016 roku. W ramach dwóch wcześniejszych edycji w całym regionie uda się zrealizować łącznie 92 zdania z zakresu kultury, edukacji, sportu, ekologii, turystyki czy działań prospołecznych. Wśród najciekawszych projektów znalazły się m.in.: uruchomienie promu z Tyńca do Piekar, doposażenie placówek w specjalistyczny sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny oraz zasadzenie łąk kwietnych zwalczających smog czy 3 tysięcy drzew w Krakowie.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Obelix04.06.2018, 17:50
Do Maciek i to bez łyżew
Maciek04.06.2018, 13:19
Jak co roku Jezus na lodowisku..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl