05.06.2018, 10:19 | czytano: 1669

Zakopiańczycy zwycięzcami 1. Biegu Hasiora

zdj. Marcin G. Ciołek
Przypadająca na maj 2018 roku 90. rocznica urodzin Władysława Hasiora była inspiracją do zorganizowania 1. Biegu Hasiora.
Pięciokilometrowa trasa 1. Biegu Hasiora prowadziła z Kuźnic spod pomnika „Prometeusza Rozstrzelanego” do Galerii Władysława Hasiora. Pomimo porannej deszczowej aury na start zgłosiło się 148 uczestników.
Zdobywcą 1. miejsca został Rafał Klechta z Zakopanego pokonując dystans biegu w czasie 16 minut i 26,09 sekundy. Wśród kobiet najszybsza okazała się również mieszkanka Zakopanego Nikola Komorowska. Zwycięzcą w kategorii specjalnej „Artyści” został Wojciech Sułek.

Rekord ustalony przez Władysława Hasiora (15 min. i 34 sekundy) nie został pobity.

Władysław Hasior poza działalnością artystyczną uprawiał również sport. Uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 km (15 min. i 34 sekundy).

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/