07.06.2018, 14:06 | czytano: 1143

Orawa Dzieciom Afryki (zdjęcia)

Fot. Peter Szarkowski SWM
Już po raz 17 w Jabłonce odbyła się akcja charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki”. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim wspierano dzieci z Domu Dzieci Ulicy w Ugandzie.
Tego dnia podczas mszy św. w orawskim kościołach swoimi doświadczeniami, pasją i świadectwem dzielili się wolontariusze misyjni. Natomiast w niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się festyn Orawa Dzieciom Afryki oraz wspólne świętowanie Orawskiego Dnia Dziecka.
Imprezę tradycyjnie już rozpoczął dźwięk trombit Haniaczyków oraz występ zespołu Małe Podhale. Oficjalnego otwarcia dokonali: wójt Jabłonki Antoni Karlak, Lipnicy Wielkiej Bogusław Jazowski oraz inspektor Salezjan ks. Adam Parszywka i prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” ks. Jan Hańderek. Za dotychczasowe wsparcie udzielane przez Orawian dzieciom ulicy w Ugandzie podziękował ks. Elie Nyandwi, dyrektor Don Bosco Calm – salezjańskiego ośrodka dla dzieci i młodzieży w Kampali. Orawianie, biorąc aktywny udział w ubiegłorocznej akcji zapewnili codzienne pożywne posiłki dla 164 podopiecznych ośrodka.

Dzień Dziecka to również dobra okazja, aby nagrodzić dzieci i młodzież za zdobyte w trakcie roku szkolnego osiągnięcia w konkursach przedmiotowym i sportowych rywalizacjach. Nagrody wręczyli Wójt Antoni Karlak oraz Dyrektor Maria Staszkiewicz. Następnie wszystkie dzieci obdarowały swoje mamy różami. Rozstrzygnięto również konkurs na własnoręcznie wykonaną biżuterię, a do nieba poleciały baloniki symbolizujące łączność Orawy z Afryką.

Był to dzień pełen atrakcji. Do wspólnego śpiewania i zabaw z afrykańskimi rytmami zaprosił Ricky Lion z zespołem. Dzieci przeżyły wiele przygód z Sindbadem Żeglarzem. Świetna zabawa towarzyszyła koncertowi zespołu InoRos. Dużo wrażeń dostarczyła aukcja prowadzona przez ks. Jana Jana Hańderka i Franciszka Pindziaka. Była również loteria fantowa, sklepik misyjny z bogactwem afrykańskiego rękodzieła, stoiska z orawskim i afrykańskim jedzeniem. Na dzieci czekało wiele konkursów i zabaw, malowanie twarzy oraz zjeżdżalnie.

Współorganizatorami wydarzenia są Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”, Wójt Gminy Jabłonka oraz Wójt Gminy Lipnica Wielka. Imprezę poprowadzili Jadwiga Karlak i ks. Andrzej Gołębiowski.

Źródło: organizatorzy, zdj. Maciej Jurasz
zobacz także
komentarze
Karol07.06.2018, 16:58
Nie chce mi się komentować wpisu Anki. Napiszę tylko, że empatia, człowieczeństwo i nauki Chrystusa są jej kompletnie obce.
Do Anki co głupoty pisze07.06.2018, 16:33
Jest ktoś, kto Ci nie przeszkadza bo widzę że nie wiesz o czym piszesz.My mamy misje katolickie w Afryce i to my tam pojechaliśmy ich przeinaczyć na naszą wiarę. Po drugie Murzyn nie równa się Muzułmanin a Muzłumanin nie równa się terrorysta. Biały człowiek też nie równa dobry człowiek
Anka07.06.2018, 14:59
Wspierajmy biednych murzynków, a oni jak dorosną przyjadą do nas nie proszeni urządzać kraj swoich dobroczyńców po swojemu. Jak to robią w wielu już krajach Europy wszyscy wiemy...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl