09.06.2018, 17:33 | czytano: 3297

Koniec roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Słuchacze UTW zakończyli rok akademicki. Podczas spotkania w murach Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej odebrali dyplomy i wysłuchali wykładu.
Nowotarski UTW skupia ok. 250 studentów-seniorów. Prezesem jest Józefa Koźlak, wiceprezesem Ewa Jarocka. Słuchacze biorą udział w wykładach o różnorakiej tematyce oraz w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego, gimnastyczno - rekreacyjnych, artystyczno - teatralnych, plastycznych, mają też chór.
Na zakończenie roku akademickiego wysłuchali wykładu pt. "Transplantacja narządów, jako problem medyczny, prawny i etyczno-religijny", który wygłosił ks. dr Stanisław Gulak, rektor PPWSZ. - Bardzo się cieszę, że mogę być wśród tak zacnych przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku na zakończeniu roku akademickiego - mówił rektor. Dodał, że wita też przedstawicieli innych uniwersytetów na swym dzisiejszym wykładzie. Wyjaśnił, że wygłosi go na temat, który jest ciekawy, a którym się zajmuje od lat, a więc transplantologii narządów, jako problemie medycznym, prawnym i etyczno – religijnym. – Nie wiem jakie jest Państwa podejście do tego problemu medycznego, może ten temat budzi pewne zdziwienie. Mówił, że wyjaśni jednak, jak ta kwestia wygląda w świetle nauki kościoła katolickiego. Zapewnił, że z tej strony jest zielone światło i przyzwolenie na tę terapeutyczną działalność w służbie zdrowia. - Można powiedzieć, że transplantologia, to wielka nadzieja dla ludzi którzy otrzymując narządy otrzymują nowy dar życia.

Źródło: PPWSZ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
...12.06.2018, 13:12
Bez komentarza.... Tam polowa nie ma 65 lat.
zz09.06.2018, 22:33
super widzieć wychowawców, mentorów, poprzedników dostojnych. I ?? i szanuję.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl