14.06.2018, 09:52 | czytano: 1658

XV Turniej Strzelecki o Puchar Regionu IPA Nowy Targ

W miniony weekend odbył się XV Jubileuszowy Turniej Strzelecki o Puchar Regionu IPA Nowy Targ. Patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Nowego Targu oraz Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu.
Zawody uroczyście otworzył Przewodniczący Regionu wraz Burmistrzem Miasta Grzegorzem Watychą. Poza przywitaniem i prezentacją drużyn wręczono wyróżnionym członkom Regionu IPA Nowy Targ statuetki "Szarotki 2017", a także Certyfikaty X-lecia w Polskiej Sekcji IPA.
Następnie z rąk Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Targu - Michała Maciaszka oraz członka Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Targu Stanisława Lenarta - burmistrz miasta Grzegorz Watycha i Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa przy Starostwie Powiatowym w Nowym Targu Tomasz Turski - otrzymali odznaczenie: ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA LIGI OBRONY KRAJU.

Wręczono odznaczenia dla osób, które swoim zaangażowaniem i pracą, wspierają rozbudowę strzelnicy w Nowym Targu. Odznaczenie: ZŁOTY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA LOK przyjął Marian Czyszczoń oraz Sekretarz Regionu IPA Nowy Targ Leszek Szwarkowski, a srebrną ODZNAKĘ HONOROWĄ "Za wybitne zasługi dla Ligi Obrony Kraju" Tomasz Kijak - członek Regionu IPA Nowy Targ.

W trakcie ceremonii otwarcia XV Turnieju Strzeleckiego – wręczone zostały legitymacje dla osób – zasłużonych dla Polskiej Sekcji IPA.

Do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość 29 drużyn zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Wystartowało 103 zawodników w dwóch konkurencjach. W zawodach, zgodnie z regulaminem turnieju, brały udział drużyny 3 i 4-osobowe z ośmiu Regionów IPA z Polski: IPA Jasło, IPA Tarnów, IPA Zakopane, IPA Nowy Sącz I, IPA Nowy Sącz II, IPA Wrocław, IPA Wadowice, IPA Seriff Riders Jedlicze, IPA Gorlice, IPA Kielce, IPA Staszów, IPA Rzeszów, IPA Ostrowiec Świętokrzyski, ze Słowacji: IPA Keźmarok, IPA Poprad, IPA Spiśska Nova Ves, z Austrii: IPA Wiedeń, z Serbii: IPA Pomoravlje, a także z WOSzK Zakopane oraz przedstawiciele firm zaprzyjaźnionych z IPA.

Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego 5,6 mm SM 2 Wostok do tarczy Ksp-50 oraz z pistoletu centralnego zapłonu kal. 9mm do tarczy NT23P . W trakcie rywalizacji można było zasmakować pięknego okolicznościowego tortu, posilić się daniami przygotowanymi na grillu, wspaniałymi regionalnymi serami, a wszystko to we wspaniałej oprawie muzycznej - przygotowanej przez naszego Przyjaciela - Maćka Rybkę wraz z Bartłomiejem Koszarkiem oraz Piotrem Polakiem.

Na zakończenie zawodów Przewodniczący Rady Miasta Nowego Targu Andrzej Rajski pogratulował odznaczonym i podziękował w imieniu swoim oraz Burmistrza Miasta za zaangażowanie się w rozwój i rozbudowę strzelnicy - która z roku na rok staje się miejscem rozwijania pasji dla młodych jak i "wcześniej urodzonych" mieszkańców Nowego Targu i okolic.
Warto nadmienić że nowotarska strzelnica jest dostosowana do uprawiania wyczynowego sportu strzeleckiego, posiada wszelkie atesty jakie są niezbędna do organizowania zawodów na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Obecnie stale korzysta z niej kilka set osób posiadających licencje polskiego związku strzelectwa sportowego a także inne instytucje porządku publicznego i służb.

Puchary, medale a także dyplomy dla każdej drużyny wręczył Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska - Fryderyk Orepuk, Przewodniczący IPA Region Nowy Targ Mateusz Kapołka oraz Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej - Aleksander Szymański.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Drużynowej i najważniejszy puchar XV Turnieju Strzeleckiego o Puchar Regionu IPA Nowy Targ zdobyli strzelcy wyborowi z IPA Region Nowy Targ zdobywając łącznie w dwóch konkurencjach 553 punkty. Za nimi – na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z drużyny Szarotka LOK z wynikiem w dwuboju 545 punkty, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z IPA Region Nowy Targ II z dorobkiem 539 punktów.

Najlepszym strzelcem w dwuboju XV Turnieju Strzeleckiego o Puchar Regionu IPA Nowy Targ został Edward Misiołek z IPA Region Jasło, a najlepszym strzelcem z karabinka sportowego 5,62 mm SM 2 Wostok okazał się Michał Maciaszek z IPA Region Nowy Targ. Z pistoletem centralnego zapłonu 9mm najlepiej radził sobie z kolei Paweł Cudek z IPA Region Tarnów.

Dziękujemy również za pamiątki otrzymane od przybyłych Gości z różnych Regionów IPA – znajdą swoje miejsce w śród innych pamiątek – w gablocie w sali konferencyjnej KPP Nowy Targ. Składamy serdeczne podziękowania dla firm – to dzięki Ich wsparciu – działania Regionu Nowy Targ – mogą być realizowane, a także władzom Starostwa Nowotarskiego, Urzędu Miasta Nowy Targ, jak i Radzie Miasta Nowy Targ.

Ze środków przekazanych na turniej została zakupiona amunicja dla zawodników, opłaty startowe oraz pamiątkowe puchary i upominki dla przybyłych Gości.
mat. prasowe
Zobacz pełną wersję podhale24.pl