18.06.2018, 21:39 | czytano: 1302

Podhalanie w finale 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyły się pokazy amatorskich zespołów teatralnych. Sądecka publiczność obejrzała 24 spektakle najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych spośród 121 w eliminacjach powiatowych „Bajdurka”.
Wśród nich dwa przedstawienia „Lalkarzy” ze Spytkowic: „Zimowa opowieść” w wykonaniu grupy młodszej oraz „Dopalaczom mówimy – NIE!” – grupy starszej.

Oba spektakle wyreżyserowali Anna i Jacek Krakowiakowie – opiekunowie zespołu.


Komisja w składzie: Włodzimierz Jasiński - aktor Teatru STU i Groteska w Krakowie, reżyser spektakli dla dzieci, poeta /juror BAJDURKA od 1993 roku/, Jacek Milczanowski - aktor, reżyser, scenarzysta, członek zarządu ZASP - oddział w Krakowie /juror BAJDURKA od 2008 roku/ po obejrzeniu 24. widowisk teatralnych, postanowiła podziękować: Grupie Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu za krystalicznie czystą i wzruszającą opowieść przy użyciu lalek, masek, muzyki i tańca w znakomitej scenografii w spektaklu „Zimowa opowieść”


Grupie Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu za żarliwie wyśpiewaną i wytańczoną niezgodę na zabójcze działanie środków odurzających w spektaklu „Dopalaczom mówimy – NIE!”

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, upominki oraz nagrody finansowe.

opr.s/ zdj. arch. zespołów
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl