27.06.2018, 10:20 | czytano: 1410

Youtuberzy posprzątają Tatry podczas Małopolska Eko MeetUp

Ekipa WIP BROS, vNarf i Julka Kostera, Zio i Agu, LJay i Akiri, Kinga Sawczuk oraz Oliver Kamiński, Friz i Kinga – 30 czerwca znani internetowi twórcy odejdą od komputerów, zakasają rękawy i wraz ze swoimi fanami ruszą spod Równi Krupowej w Zakopanem na wielkie sprzątanie Tatr w ramach akcji Małopolska Eko MeetUp i inicjatywy Czyste Tatry Made in Małopolska.
MeetUp to największa w Polsce seria spotkań twórców internetowych z widzami. Tym razem spotkanie jest częścią projektu Czyste Tatry Made in Małopolska, który jako wartościowa inicjatywa społeczna w regionie został wyróżniony znakiem „made in Małopolska”. Celem Małopolska Eko MeetUp jest przez promowanie idei sprzątania Tatr wśród młodzieży, szersze rozpropagowanie ekologicznego stylu życia i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Partnerem jest Województwo Małopolskie.
Chcemy upowszechniać modę na działania proekologiczne. Zależy nam na tym, żeby coraz więcej osób angażowało się w takie inicjatywy, gdyż to pozwoli zachować czyste piękno naszego regionu dla obecnych i przyszłych pokoleń, a przy tym aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Łączymy tutaj przyjemne z pożytecznym – mówi Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Ambasadorem wydarzenia jest Rezigiusz – jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Oprócz niego, na spotkanie ze swoimi fanami. Do udziału zaproszeni zostali m.in. Friz, Unboxall, Skyen, Jacek Gadzinowski, Tofiki czy Kompeksiara i inni.

W akcję sprzątania Tatr z Youtuberami włączyć się może każdy, kto ukończył osiemnaście lat – osoby niepełnoletnie muszą się wybrać z rodzicem lub opiekunem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy zgłosić się za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie CzysteTatry.pl. Uczestnicy otrzymają niezbędny do sprzątania sprzęt, pamiątkową koszulkę Czystych Tatr Made in Małopolska oraz pakiet gadżetów od sponsorów. Unikatową nagrodą będzie oczywiście możliwość osobistego spotkania z ulubionymi vlogerami, wykonania wspólnych zdjęć i zebrania autografów.

Na wszystkich wolontariuszy biorących udział w akcji, ich rodziny i przyjaciół, czekać będzie mnóstwo atrakcji w Miasteczku Czystych Tatr na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej. Wśród nich m.in. lekcje zumby, oddawanie krwi, nauka pierwszej pomocy czy bicie rekordu Guinnessa na największą instalację z logo Małopolski, która ma być wykonana w całości z materiałów wtórnych. W namiocie Małopolski będzie można z kolei przy pomocy blenderbike przygotować sobie bezpłatnie owocowy koktajl czy sprawdzić swoją wiedzę o rowerach i regionie podczas specjalnego quizu. Przygotowano także cykl spotkań i wykładów z ludźmi gór. Specjalnie dla wolontariuszy o wyprawach opowiedzą himalaiści Krzysztof Wielicki i Janusz Gołąb, a na finał – w podzięce za trud włożony w zbieranie śmieci– zagrają Pudelsi i Łąki Łan.
Więcej informacji o Małopolska EkoMeetUp jest dostępnych na stronie akcji Czyste Tatry oraz na Facebooku.

mat. prasowy, opr.s/
komentarze
xP29.06.2018, 13:06
oj górolu... górolu...
posprzątaj ty se w swej łepetynie....
górole27.06.2018, 10:51
niech się w końcu od naszych gór od........ą .Jest to nasza własność , zdradziecko odebrana przez komunistów .Wara wam od naszych Tatr
Zobacz pełną wersję podhale24.pl